Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mička poprvé vedl Třebíč: S Kamilem budeme všechno konzultovat

Jiří Mička (vpravo) a Radek Novák vedou první trénink hokejistů Třebíče. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

29 2014
Třebíčské hokejisty, kteří se v posledních dvou sezonách dokázali probojovat do semifinále první ligy, poprvé vedl Jiří Mička. Dosavadní trenér Havlíčkova Brodu vystřídal Kamila Pokorného, jenž bude už jen sportovním manažerem.

V uplynulé sezoně Jiří Mička z pozice hlavního trenéra vedl prvoligové hokejisty Havlíčkova Brodu. Na další ročník druhé nejvyšší soutěže už ale začal připravovat krajského rivala - Třebíč. Celá věc je o to pikantnější, že v úvodním kole letošního play-off Rebelové vypadli právě s Horáckou Slavií.

Nedobírali si noví svěřenci svého kouče? "Neslyšel jsem nic," usmívá se Mička, který se v pondělí s novým týmem sešel, aby odstartoval suchou přípravu. "Potkali jsme se poprvé, pomalinku se seznamujeme," pokračoval.

Co jste novým svěřencům v kabině řekl?
Zatím jsem nic neříkal, více méně jsme se akorát pozdravili.

Jak tedy úvodní trénink vypadal?
Měli jsme nějaké zapracování. Trošku jsme běhali, protáhli jsme se. A to bylo všechno.

A jak by měla příprava pokračovat dál? Zkusíte dřinu proložit nějakým zpestřením?
Příprava bude trvat devět týdnů, skončíme na konci června. Podle mě se toho moc vymyslet nedá. Kluci vědí, že to nabírání fyzičky sice není oblíbené, ale že bez něj to více méně nejde. Málokterý hráč se dokáže připravit individuálně. Takže to bude dřina, ale každý ví, že když letní přípravu dobře absolvuje, tak z toho celou sezonu bude těžit.

Měl jste hned od úvodu k dispozici všechny hráče?
Myslím, že až na Dolníčka - který byl u doktora a řešil ještě nějaké problémy s kotníkem - jsme byli všichni.

Vy jste u týmu nový. Ale vzhledem k tomu, že jste proti Horácké Slavii hráli čtvrtfinále play-off, tým asi dobře znáte?
Já Třebíč sleduji už hodně dlouho. Poslední tři roky, kdy ji trénovali Kamil Pokorný s Radkem Novákem, vedli tým suprově. Mužstvo má dobré jádro, na kterém se dá stavět. Tým je kvalitní, byl tři roky dobře vedený a výsledkově to bylo znát (Třebíč dva roky po sobě hrála semifinále první ligy - pozn. red.). Takže je to silné, kvalitní mužstvo. A doufám, že s Radkem Novákem na tyto úspěchy navážeme také v další sezoně.

Je pro vás výhoda, že pan Novák u týmu zůstal jako váš asistent? Že tak pokračuje kontinuita z toho předchozího vedení?
Samozřejmě. Radek kluky zná, a to je strašně dobře. Výhoda je to určitě.

Pan Pokorný, který družstvo trénoval před vámi, bude nově "pouze" sportovním manažerem. Už máte domluvené, jak bude vaše spolupráce probíhat?
Já věřím, že dobře. Dá se říct, že Kamil je oddaný hokeji. Je prostě srdcař. Hokeji rozumí, takže budeme všechno konzultovat. A myslím, že by nám to mělo šlapat.

Loni se vám v Havlíčkově Brodě protočilo spoustu hráčů. Budete nějakého z nich chtít do Třebíče přivést? Jsou v jednání nějaké případné posily?
Nějací hráči se řeší. A uvidíme, co z toho ve finále vypadne.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze