"Pro mě to byla velmi těžká premiéra," řekl novinářům Neliba. Už ve čtvrté minutě si vyžádal oddechový čas, poté co se hosté dostali do dvoubrankového vedení.
Domácí tým ale díky přesilovkám dokázal ještě v první třetině srovnat skóre. Pak dotáhl i další soupeřovo vedení a necelých pět minut před koncem zápasu si zajistil vítězství.
Hokejisté Slovanu chtěli protivníkovi oplatit debakl 0:10, který utrpěli na ledě Skalice v závěru minulého roku. "Atmosféra byla taková, že to vzbuzovalo emoce. Cením si toho, že jsme za stavu 0:2 neklesli do kolen," řekl k zápasu Neliba.
Český kouč po špatných výkonech týmu nahradil na postu trenéra odvolaného Štefana Mikeše. Neliba není v bratislavském klubu nováčkem, dosud v něm vedl juniory.
Osmapadesátiletý trenér netajil, že hráči musejí přidat. "Práce je hodně. Některé činnosti musíme hodně vylepšovat," poznamenal Neliba. Už krátce po svém nástupu k týmu prohlásil, že od hráčů čeká agresivnější hru a lepší bránění.
Výsledky:
Poprad - Nitra 3:4 (za domácí Balán 0+2)
Zvolen - Trenčín 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Brabenec 1+0)
Žilina - Martin 4:3 (Kudělka 1+1 - Výborný 0+1)
Banská Bystrica - Košice 1:2
Slovan Bratislava - Skalica 4:3 (za hosty Vyrůbalík 1+0, Šmach a Obdržálek oba 0+1)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 43 | 28 | 2 | 1 | 12 | 152:96 | 89 |
2. | Slovan Bratislava | 43 | 26 | 1 | 4 | 12 | 148:107 | 84 |
3. | Skalica | 43 | 25 | 1 | 2 | 15 | 157:121 | 79 |
4. | Poprad | 43 | 24 | 1 | 5 | 13 | 145:117 | 79 |
5. | Zvolen | 43 | 19 | 3 | 2 | 19 | 107:127 | 65 |
6. | Trenčín | 43 | 17 | 4 | 2 | 20 | 107:108 | 61 |
7. | Žilina | 43 | 15 | 5 | 5 | 18 | 104:122 | 60 |
8. | Banská Bystrica | 43 | 12 | 5 | 7 | 19 | 99:110 | 53 |
9. | Martin | 43 | 13 | 5 | 3 | 22 | 113:145 | 52 |
10. | Nitra | 43 | 8 | 5 | 2 | 28 | 108:161 | 36 |
11. | Slovensko 20 | 10 | 0 | 1 | 0 | 9 | 15:41 | 2 |
Finsko
Dvěma góly a jednou asistencí se ve finské hokejové lize blýskl český legionář Ivan Huml. Ani jeho tři kanadské body však nestačily týmu Pelicans Lahti na vítězství. Druhý tým tabulky padl doma s Kärpät Oulu 4:5.
Výsledky:
Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 6:5 v prodl.
Lukko Rauma - IFK Helsinky 2:5
Pelicans Lahti - Kärpät Oulu 4:5 (za hosty Huml 2+1)
SaiPa Lappeenranta - Hämeenlinna 4:2
Tappara Tampere - Jyväskylä 2:5 (za hosty Hubáček 0+1)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | KalPa Kuopio | 44 | 27 | 3 | 4 | 10 | 132:89 | 91 |
2. | Pelicans Lahti | 44 | 22 | 7 | 2 | 13 | 140:106 | 82 |
3. | Ässät Pori | 43 | 24 | 2 | 4 | 13 | 143:107 | 80 |
4. | IFK Helsinky | 44 | 23 | 3 | 0 | 18 | 134:111 | 75 |
5. | Jokerit Helsinky | 43 | 20 | 2 | 10 | 11 | 129:104 | 74 |
6. | Jyväskylä | 44 | 20 | 5 | 3 | 16 | 113:89 | 73 |
7. | Kärpät Oulu | 43 | 21 | 2 | 3 | 17 | 118:103 | 70 |
8. | Blues Espoo | 44 | 14 | 7 | 7 | 16 | 109:118 | 63 |
9. | Lukko Rauma | 44 | 15 | 6 | 1 | 22 | 113:124 | 58 |
10. | TPS Turku | 45 | 16 | 4 | 2 | 23 | 98:139 | 58 |
11. | Tappara Tampere | 45 | 15 | 4 | 3 | 23 | 95:131 | 56 |
12. | SaiPa Lappeenranta | 44 | 12 | 3 | 10 | 19 | 111:131 | 52 |
13. | Hämeenlinna | 43 | 11 | 6 | 2 | 24 | 97:137 | 47 |
14. | Ilves Tampere | 46 | 9 | 5 | 8 | 24 | 105:148 | 45 |
KHL
Výsledek:
Omsk - Chanty Mansijsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Škoula 0+1)
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Čeljabinsk | 44 | 24 | 7 | 3 | 10 | 128:88 | 89 |
2. | Magnitogorsk | 44 | 24 | 2 | 1 | 17 | 126:107 | 77 |
3. | Kazaň | 44 | 23 | 2 | 3 | 16 | 129:105 | 76 |
4. | Chanty Mansijsk | 44 | 17 | 7 | 4 | 16 | 116:107 | 69 |
5. | Nižněkamsk | 44 | 17 | 3 | 3 | 21 | 113:131 | 60 |
6. | Jekatěrinburg | 43 | 6 | 4 | 6 | 27 | 82:146 | 32 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Ufa | 45 | 19 | 7 | 5 | 14 | 146:122 | 76 |
2. | Barys Astana | 44 | 22 | 2 | 3 | 17 | 131:126 | 73 |
3. | Omsk | 44 | 19 | 5 | 5 | 15 | 98:92 | 72 |
4. | Chabarovsk | 44 | 20 | 4 | 3 | 17 | 140:116 | 71 |
5. | Novokuzněck | 42 | 13 | 6 | 7 | 16 | 86:103 | 58 |
6. | Novosibirsk | 44 | 12 | 4 | 7 | 21 | 113:124 | 51 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 44 | 27 | 4 | 5 | 8 | 169:103 | 94 |
2. | Dynamo Moskva | 44 | 24 | 3 | 3 | 14 | 115:96 | 81 |
3. | Dinamo Riga | 43 | 15 | 5 | 7 | 16 | 102:113 | 62 |
4. | CSKA Moskva | 45 | 16 | 2 | 7 | 20 | 101:112 | 59 |
5. | Spartak Moskva | 44 | 11 | 6 | 4 | 23 | 98:139 | 49 |
6. | Lev Poprad | 45 | 11 | 3 | 8 | 23 | 106:133 | 47 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Dinamo Minsk | 45 | 19 | 6 | 6 | 14 | 132:116 | 75 |
2. | Nižnij Novgorod | 43 | 19 | 5 | 4 | 15 | 123:102 | 71 |
3. | Atlant Mytišči | 43 | 17 | 8 | 3 | 15 | 106:111 | 70 |
4. | Čerepovec | 44 | 19 | 4 | 4 | 17 | 117:113 | 69 |
5. | Viťaz Čechov | 44 | 8 | 4 | 2 | 30 | 85:157 | 34 |
Švédsko
Výsledky:
Färjestad - Lulea 3:1 (za domácí Ševc 0+1)
Linköping - Timra 6:3 (za domácí Hlaváč 1+2, Hlinka 0+2)
Extraliga
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Skelleftea | 41 | 20 | 4 | 6 | 11 | 114:87 | 74 |
2. | Lulea | 43 | 18 | 6 | 7 | 12 | 97:86 | 73 |
3. | Brynäs | 41 | 20 | 4 | 4 | 13 | 113:101 | 72 |
4. | HV 71 | 41 | 15 | 7 | 6 | 13 | 115:100 | 65 |
5. | Frölunda | 42 | 15 | 6 | 8 | 13 | 100:92 | 65 |
6. | Färjestad | 41 | 15 | 4 | 10 | 12 | 93:97 | 63 |
7. | AIK Stockholm | 42 | 13 | 8 | 5 | 16 | 109:106 | 60 |
8. | Växjö | 41 | 14 | 6 | 6 | 15 | 95:103 | 60 |
9. | Linköping | 43 | 14 | 7 | 3 | 19 | 91:100 | 59 |
10. | Djurgaarden | 41 | 13 | 7 | 6 | 15 | 102:115 | 59 |
11. | MODO Hockey | 42 | 14 | 6 | 4 | 18 | 113:118 | 58 |
12. | Timra | 42 | 9 | 5 | 5 | 23 | 95:132 | 42 |
Německo
Výsledky:
Mnichov - Ingolstadt 3:2 po sam. nájezdech
Augsburg - Kolín nad Rýnem 2:3
Düsseldorf - Hamburk 4:0
Iserlohn - Eisbären Berlín 4:0
Mannheim - Straubing 4:3 v prodl.
Norimberk - Krefeld 0:2
Wolfsburg - Hannover 2:1 v prodl.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Eisbären Berlín | 40 | 21 | 6 | 1 | 12 | 133:103 | 76 |
2. | Ingolstadt | 40 | 20 | 4 | 5 | 11 | 129:109 | 73 |
3. | Mannheim | 40 | 18 | 6 | 6 | 10 | 134:114 | 72 |
4. | Wolfsburg | 40 | 19 | 4 | 3 | 14 | 130:94 | 68 |
5. | Straubing | 39 | 17 | 6 | 3 | 13 | 126:111 | 66 |
6. | Hamburk | 40 | 17 | 5 | 4 | 14 | 110:114 | 65 |
7. | Kolín nad Rýnem | 40 | 16 | 4 | 5 | 15 | 105:112 | 61 |
8. | Mnichov | 40 | 13 | 6 | 7 | 14 | 97:98 | 58 |
9. | Düsseldorf | 40 | 13 | 5 | 9 | 13 | 124:132 | 58 |
10. | Iserlohn | 40 | 13 | 6 | 7 | 14 | 109:118 | 58 |
11. | Augsburg | 40 | 12 | 6 | 6 | 16 | 99:103 | 54 |
12. | Krefeld | 40 | 12 | 4 | 6 | 18 | 99:119 | 50 |
13. | Norimberk | 39 | 9 | 4 | 6 | 20 | 92:125 | 41 |
14. | Hannover | 40 | 8 | 5 | 3 | 24 | 90:125 | 37 |
Švýcarsko
Výsledky:
Fribourg-Gottéron - Davos 1:4 (Marha 1+0, Sýkora 0+3)
Rapperswil - Biel 1:3
Zug - Bern 4:5 po sam. nájezdech
Ženeva - Langnau 4:0
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Zug | 43 | 21 | 7 | 8 | 7 | 152:118 | 85 |
2. | Davos | 43 | 23 | 6 | 3 | 11 | 130:102 | 84 |
3. | Fribourg-Gottéron | 43 | 23 | 5 | 3 | 12 | 139:106 | 82 |
4. | Bern | 43 | 21 | 4 | 6 | 12 | 134:117 | 77 |
5. | Kloten | 42 | 22 | 1 | 6 | 13 | 130:96 | 74 |
6. | Lugano | 42 | 16 | 5 | 5 | 16 | 130:132 | 63 |
7. | Curych | 42 | 15 | 7 | 3 | 17 | 116:115 | 62 |
8. | Ženeva | 43 | 14 | 5 | 7 | 17 | 105:108 | 59 |
9. | Biel | 43 | 16 | 4 | 3 | 20 | 100:108 | 59 |
10. | Ambri-Piotta | 42 | 9 | 6 | 6 | 21 | 91:126 | 45 |
11. | Langnau | 43 | 10 | 4 | 3 | 26 | 103:149 | 41 |
12. | Rapperswil | 43 | 11 | 1 | 2 | 29 | 89:142 | 37 |
Liga EBEL
Skupina o umístění - 3. kolo:
Linec - Salcburk 4:3
Lublaň - Záhřeb 6:4 (za domácí Šachl 0+2)
Székesfehérvár - Klagenfurt 2:1
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Linec | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:3 | 10 |
2. | Székesfehérvár | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:4 | 6 |
3. | Záhřeb | 3 | 1 | 0 | 2 | 9:12 | 5 |
4. | Klagenfurt | 3 | 1 | 0 | 2 | 11:11 | 3 |
5. | Lublaň | 3 | 1 | 0 | 2 | 8:12 | 2 |
6. | Salcburk | 3 | 0 | 0 | 3 | 8:17 | 2 |
Skupina o postup do play-off - 3. kolo:
Znojmo - Jesenice 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 24. Šeda (Podešva, Štach), 43. Staněk (Danton), 50. Havlík (Pucher, Podešva), 59. Lattner (Hájek, Trojan) - 30. Pusa.
Villach - Vídeň 1:0
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Štýrský Hradec | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:2 | 5 |
2. | Vídeň | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:5 | 5 |
3. | Villach | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | 5 |
4. | Znojmo | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:3 | 4 |
5. | Jesenice | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:8 | 0 |