Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenéra Hradce mrzí poslední dvě utkání

31 2003
Hradec Králové - Všech třináct letošních soupeřů v 1. lize si už hokejisté Hradce Králové otestovali. Po první polovině základní části jsou šestí, ale mohli na tom být i lépe. Hřejí se na místě, ze kterého se postupuje do play-off. Pokud na něm zůstanou, splní si předsezonní cíl. Navíc už hokejisté Hradce Králové tuší, že je to cíl reálný.

V letošním ročníku 1. ligy se střetli se všemi soupeři, zítra zahájí odvetnou část základní části. „Kdyby nám před sezonou řekl, že po třinácti zápasech budeme mít tolik bodů a budeme šestí, byli bychom to brali,“ přiznává hradecký trenér Vladimír Jeřábek.

Vypadá to, že to neříkáte s přesvěčením, že to platí i v tuto chvíli.
Asi všichni víme, že jsme bodů mohli mít víc. Mrzí nás nepovedené výsledky posledních dvou utkání. Přece jenom proti Písku a Brnu jsme si věřili.

Šlo o soupeře, kteří byli v tabulce až za vámi, Písek dokonce do zápasu s Hradcem ještě nevyhrál. Kde vidíte hlavní důvody, že jste v obou utkáních nebodovali?
Možná jsme se všichni cítili už moc nahoře. Už jsme se asi viděli mezi nejlepšími mužstvy, už jsme počítali se sedmaadvaceti body, které by nás mezi nejlepší zařadily. Hokej už je však takový. V Písku jsme hráli dobře, vypracovali jsme si šance, ale góly jsme nedávali. Zápas s Brnem byl abnormální. Brzy jsme prohrávali o dvě branky, přesto jsme třetinu vyhráli. Ve druhé jsme si nechali dát tři góly, ale ve třetí jsme znovu po dobré hře vyrovnali. Chyba nás však připravila o body. Takové zápasy k hokeji patří.

Máte za sebou zápasy se všemi letošními soupeři. Co vám napověděly?
Že první liga bude letos vyrovnanější než v minulé sezoně. I naše poslední dvě utkání ukázala, že slabí soupeři, které by ti silnější kdykoliv přehráli, nejsou. Brno není slabé, naopak má kvalitní tým, který vyhrál například v Jihlavě, stejně tak Beroun, ostatně ani Hradec už není takový jako v minulé sezoně. Navíc nováček Olomouc hraje také dobře.

Za několik dnů to bude rok, co jste hradecký tým převzal. Jeho kádr se za rok podstatně změnil. V čem je především jiný?
Určitě je zkušenější. Když jsem loni přišel, jen málo hráčů mělo zkušenosti s druhou nejvyšší soutěží. Proto jsme také řadu zápasů prohráli právě proto, že nám vyhranost v této soutěži chyběla. Dostávali jsme góly v závěrech utkání, nedokázali jsme udržet nadějné vedení. Byli jsme hodně bojovným týmem, ale nevyvarovali jsme se chyb.

A letos?
V Hradci se objevilo hned několik hráčů, kteří mají něco za sebou. Minimálně v první lize. Počínají si hokejověji, nedělají tolik chyby. Na druhé straně je těžší z nich na ledě někdy dostat maximální vůli. Vrátilo se nám to například právě v utkání v Písku. Jeli jsme tam vyhrát, ale tam proti nám nastoupila parta mladých kluků a dostali nás. Nějak podobně jsme loni hráli my. V tomto směru asi nejvíc chybí Dušan Frosch. Ten za zápas dostal spoustu ran a přesto šel do soubojů znovu. A ostatní se většinou přizpůsobili.

Přesto oproti minulé sezoně máte více bodů a naději, že nebudete stejně jako loni hrát o záchranu.
Trochu jsme si to však právě v posledních dvou utkáních pokazili. Začínají odvety a my musíme počítat s tím, že zítra hostíme Chomutov, pak jedeme do Jihlavy. To pro nás nebude jednoduché.

Věříte si?
Proč ne. I v jiných soutěžích prohrají kvalitní týmy s posledním. Mužstvo pak musí dokázat se z toho zvednout. V této pozici jsme před zítřejším utkáním i my.Najdete na iDNES.czmobilní verze