Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenéra Lišku lákají do Budějovic

15 2004
Třebíč - Už je to obehraná písnička. Hokejová Horácká Slavia Třebíč podepíše smlouvu s koučem, který ji za chvíli zmizí v nejvyšší soutěži. Syndromu třebíčských trenérů podlehl i současný kouč Jaroslav Liška, který touží po návratu do Českých Budějovic, jež budou usilovat o návrat do extraligy. V klubu tak strávil necelé tři měsíce.

"Pan Liška nás požádal o uvolnění. Z Českých Budějovic mu prý přišla nabídka. Je to pro nás velmi nepříjemné," vyjádřil se na oficiálních webových stránkách Horácké Slavie její ředitel Karel Čapek.

Liška by měl v týmu nováčka první ligy zastávat funkci sportovního manažera. "Je to pro mě alternativa. Musí ovšem proběhnout nějaká jednání. Doufám, že se domluvíme jako rozumní lidé," řekl Liška.

Pro Třebíč jde o hodně citlivou záležitost. V pondělí totiž měla hráčům začít příprava na novou sezonu. "Byl bych rád, kdyby se to vyřešilo dříve, než půjde mužstvo na led," vyjádřil své přání Liška.

"Ještě nevíme, zda budeme trvat na dodržení smlouvy, nebo budeme souhlasit s odchodem za odpovídající náhradu. Nikdy jsme však nikomu v odchodu nebránili," pronesl Čapek, který s největší pravděpodobností bude muset shánět nového trenéra. Za poslední dva roky řeší tento úkol už potřetí.

Úprk koučů z Třebíče začal před startem loňské sezony Rostislav Čada. Ten přišel do Horácké Slavie před Vánocemi v roce 2002. S týmem dokončil ligový ročník, ale na začátku dubna 2003 si to zamířil do extraligové Plzně. Štafetu po něm převzal Ladislav Kolda.

Tomu se sice ze začátku na třebíčské střídačce příliš nedařilo, ale vedení klubu ho v těžkých chvílích podrželo. V prosinci se ovšem kouč rozhodl kývnout na nabídku Českých Budějovic a také zmizel.

Vlády nad týmem se ujal Koldův asistent Roman Mejzlík. V nejvyšší nouzi musel z VIP boxu sestoupit dolů na střídačku i ředitel klubu Čapek, který s Mejzlíkem sezonu dokoučoval.

Nový trenér však ani po skončení prvoligového play-off nepřicházel. Třebíč dokonce musela o týden posunout start suché přípravy. "Bez kouče ji dělat nechceme," hlásalo tehdy vedení.

Nakonec se podařilo přilákat Jaroslava Lišku, který předtím vedl mládež v Českých Budějovicích "Je to erudovaný odborník," chválil třiačtyřicetiletého stratéga.

Fanoušci sice příchod zkušeného kouče přivítali, přesto se neubránili pochybnostem. "Pevně věřím, že Vás nepostihne syndrom třebíčských trenérů - tedy náhlý odchod od mužstva," vzkázal Liškovi v offline rozhovoru jeden z nich. "Budu se snažit vyhnout všem případným syndromům," vzkázal tehdy trenér.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze