Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenéra Vůjtka zápas Rusů nenadchnul

25 2004
Ostrava - Jedním z diváků, kteří přihlíželi ze spoře zaplněného hlediště ostravské ČEZ Arény hokejovému zápasu Rusko – Dánsko byl i Vladimír Vůjtek, trenér ruského týmu AK Bars Kazaň. V týmu trenéra Tichonova sledoval své tři svěřence. Ruští hokejisté sice vyhráli, avšak jejich výkon nebyl nijak přesvědčivý.

Trenéra Vůjtka to však nepřekvapilo. „Byl to typický úvodní zápas favorita turnaje proti outsiderovi. I slabší celky mají na začátku turnaje plno sil a dokáží vzdorovat téměř každému.“

Výkon ruských hokejistů a hlavně výsledné skóre jen o tři branky by v českém prostředí vzbudilo zcela jistě bouři nevole. Ani v Rusku není situace jiná.

„Ruští fanoušci i novináři znají jen dva extrémy. Buďto mužstvo zahrálo výborně, nebo strašně. Neumí říct chlapci, bylo to slušné,“ říká trenér, podle nějž zatím nelze odhadovat vyložené favority turnaje, neboť silné týmy proti sobě ještě nenastoupily.

Nedivil se ani nízkému počtu hráčů NHL v ruském týmu, který zdaleka nevyužil všech možností, které se po skončení základní části kanadsko-americké ligy nabízely.

„Rusové si po propadáku na domácím mistrovství v Petrohradě, na němž skončili až jedenáctí v nominaci zámořských hráčů příliš nelibují. Dávají důvěru hráčům ruské Superligy a těm, kteří působí v Evropě. Ale i tak se trenérům nabízí spousta možností, jak ideální tým poskládat. Já bych pro ruskou reprezentaci pravděpodobně použil několik dalších hráčů, avšak to je jen můj názor a skladbu mužstva si vždy určují trenéři,“ naznačil svůj názor na soupisku ruského týmu oblíbený ostravský trenér.

Ze svého působení v ruské lize zná Vladimír Vůjtek i brankáře Omsku Maxima Sokolova, který se v úvodním zápase Sborné postavil mezi tyče. Ze čtyř vážnějších střel v úvodních čtyřiceti minutách se dvakrát rozezněla branková konstrukce a dvakrát zasvítilo červené světlo za jeho svatyní.

Sokolovovův výkon nebyl nijak omračující a většinu dalších střel jen vyrážel. „Já mu říkám nejlepší odrážeč,“ smál se Vladimír Vůjtek. „Je to jeho styl. Spousta střel se od něj jen odrazí, člověk mnohdy ani neví jak, ale dostat puk za jeho záda je hodně složité,“ dodal trenér, který v ruské lize dokázal získat dva tituly.Najdete na iDNES.czmobilní verze