Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéři ještě chtějí prověřit brankáře Málka

9 2001
Zlín - S pocitem, že ani skvělý výkon nemůže zajistit lepší než poelsdní příčku v celkovém hodocení zlínského turnaje Česká pojišťovna Cup, vstoupí dnes čeští hokejisté do zápasu s Finskem. Trenéři Josef Augusta a Vladimír Martinec se rozhodli, že na led pošlou stejnou sestavu, která nastoupila v sobotu proti Švédsku. Do branky se tedy potřetí během šesti dnů postaví Roman Málek, odpočívat bude nemocný útočník Martin Procházka. Utkání začíná v 17.30 a na iDNES jej můžete sledovat v on-line reportáži.

Málek chytal v této sezoně už proti Polsku a Švédsku, přesto mu trenéři dali nakonec přednost před Vladimírem Hudáčkem, který má za sebou jediný zápas s Ruskem. "Roman toho v národním týmu ještě moc neodchytal, a tak ho chceme vyzkoušet také ve větším zápřahu," vysvětlil asistent Vladimír Martinec.

Dopoledního tréninku se neúčastnil útočník Martin Procházka, jehož trápí střevní potíže. Kvůli nim nenastoupil ani v sobotu proti Švédsku. "Už mu je trochu lépe, klesly mu teploty, ale nechceme ho zbytečně vysilovat. V úterý mu začíná extraliga, tak jsme ho nechali raději odpočívat na hotelu," říká Martinec.

Zápas s Finskem bude odvetou za finále posledního světového šampionátu, které pro sebe v prodloužení rozhodl český tým gólem Davida Moravce. Martinec ovšem žádný mimořádný náboj necítí. "Třeba se to píše, ale pro nás je to zápas jako každý jiný."

Český tým se pokusí napravit pošramocenou pověst z úvodu sezony, i když se již nemůže vyhnout poslednímu místu, které mu patřilo v minulém ročníku. "V jistém smyslu jsou pro nás důležitější výkony hráčů než výsledky. Když se prohraje, je to samozřejmě blbé. Ale hlavní je, aby hráči pracovali na plno a aby se nemuseli, i když zápas nedopadne dobře, za svůj výkon stydět," tvrdí kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze