Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéři nejsou experiment, říká Růžička

13 2004
Helsinky - (Od zvláštní zpravodajky MF DNES) - Sledujete zápas českých hokejistů na Karjala Cupu a nemůžete poznat trenéry? Není divu, na střídačce stojí méně známí asistenti ligových týmů. Ondřej Weissmann ze Slavie. Na Karjala Cupu hlavní kouč, možná bude i na Švédských hrách. Radim Rulík z Karlových Varů, který působil s Ivanem Hlinkou v Omsku. Šéfovat by měl v prosinci na turnaji v Moskvě. Marian Jelínek ze Sparty. Kondiční trenér a Jágrův osobní kouč.

Proč právě oni? Vše změnila tragická smrt Ivana Hlinky. Po ní se hlavním koučem stal Vladimír Růžička a vybral si zástupce pro turnaje Euro Hockey Tour, které kvůli povinnostem ve Slavii vynechává.

"Ta situace byla výjimečná. Ale chceme vyzkoušet hráče, tak proč bychom nezkusili i mladé kouče?" říká Růžička.

Podílí se na výběru hráčů, které chce před mistrovstvím světa vidět, ale koučují jeho zástupci. A každý má přece jen trochu jiný styl.

Trenéři očima Vladimíra Růžičky

Ondřej Weissmann: Super kluk, ve všem se dá na něj spolehnout. Z té trojice má nejvíc zkušeností.
Radim Rulík: Znal jsem ho jen povrchně, ale na Světovém poháru jsme spolu strávili tři týdny. Je svědomitý, chce úspěch, a to je důležité.
Marian Jelínek: Má velice dobré názory na hokej. A nikdo tady nemá takovou zkušenost s NHL.

"Ale máme stejné nebo podobné názory," namítá Ondřej Weissmann. "Všechno děláme společně."

Podobný systém před třemi lety zvolili Švédové. Tým na každém turnaji vedl jiný trenér, vybraný podle momentální tabulky ligy. "Dopadlo to bledě. Váš systém je lepší. Víte, že na mistrovství světa povede tým Růžička," tvrdí švédský novinář Carl Rüster.

„My neexperimentujeme. Všechno se připravuje na mistrovství světa," potvrzuje Růžička.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze