Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéři povolali zbývající čtveřici

14 2001
P r a h a - Celkem čtyři hráči z celků, které bojovaly o hokejový titul, povolali reprezentační trenéři do výběru pro mistrovství světa v Německu. Podle očekávání si Martinec s Augustou vybrali vsetínskou trojici Dopita, Tomajko, Tesařík a Jaroslava Hlinku ze Sparty. "Do reprezentační přípravy by se měli zapojit v polovině týdne, tedy ve středu," řekl Vladimír Martinec. Hráči tak budou mít čas na regeneraci i oslavy.

Mezi vybranými se tedy neobjevilo žádné překvapení. Všichni čtyři hráči se v reprezentaci pravidelně objevují, odehráli i zápasy Euro Hockey Tour. Jiří Dopita s Janem Tomajkem jsou navíc mistry světa z minulého roku.

V nominaci lehce věřil i zkušený bek Radim Tesařík. "Byla to asi moje nejlepší sezona, docela se mně dařilo," radoval se ofenzivní obránce. Právě ve skončeném play off předváděl skvělé výkony, na jeho formě stále defenziva mistra.

Většině reprezentačního týmu začíná soustředění už v pondělí. Tým se sejde ve Zlíně a přítomných bude i všech devět posil z NHL. V celkové nominaci je nyní 27 jmen, mezi nimiž si  Martinec s Augustou vyberou konečnou třiadvacítku hráčů. Dodatečně povolaná čtveřice by měla stihnout alespoň jeden přípravný zápas. "Měli by sehrát nejméně jedno ze závěrečných dvou přípravných utkáních proti Rusku. Uvidíme, jak budou unaveni. Trénovat ale budou normálně s námi," dodal Martinec.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze