Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenéři volali Čechmánkovi ze zdvořilosti

18 2001
Z l í n - S mobilním telefonem v ruce trávil dnešní odpoledne trenér hokejové reprezentace Josef Augusta. Pokoušel se kontaktovat brankáře Romana Čechmánka a urostlého obránce Michala Sýkoru z Philadelphia Flyers a otestovat, zda by měli zájem hrát na mistrovství v Německu. "Zatím jsme je nestihli, oba měli záznamník," vysvětlil Augusta. Zvláštní zájem mají především o statného beka Sýkoru, u Čechmánka jde spíše o zdvořilost. "Stejně už před tím říkal, že po náročné sezoně nepřijede," přiznal asistent Martinec.Zde si přečtěte další zajímavosti

"Pan Černík mu volal, to ano. Ale stejně předpokládáme, že na šampionát odjede současná trojice Hnilička, Salfický, Hudáček," přidal Martinec.

Zkušený zadák Sýkora, jenž byl vůbec nejlepším střelcem českého týmu na minulém mistrovství v Rusku, je tedy zatím jediným opravdovým kandidátem na doplnění nominace. "Někdo další? Ne, nikdo," zdůrazňuje Martinec. Je vidět, že nechce vyvolat další spekulace, už zvěst o Čechmánkovi vyvolala velký poprask. Pokud by přece jenom někdejší vsetínský mág kývl, výpravu by musel opustit jeden brankář, na šampionát totiž odjedou tři.  

"V úterý jsem s ním mluvil. Vůbec o ničem neříkal," dodal o Čechmánkovi další brankář Dušan Salfický. 
 
K odpolednímu tréninku ve Zlíně se připojil poslední bek Radim Tesařík ze Vsetína, teď je tedy na přípravném soustředění devět obránců. Do Německa jich zamíří sedm, ze současné nominace tedy vypadnou dva (nejvíce se spekuluje o Nikolovovi a Pilařovi z Litvínova nebo Richtrovi z finského týmu SaiPa).

Pokud by však Philadelphia vypadla a Sýkora by přijel, musel by kouč Augusta nechat doma tři zadáky. "Všechno jsou to zatím jen spekulace," říká Augusta. Konečnou nominaci oznámí po nedělním přípravném zápase s Ruskem.
 
Vsetínský Radim Tesařík bude nastupovat s Radkem Martínkem, další obranné dvojice by mohly vypadat: Kubina - Špaček, Kuba - Kaberle a osudu dalších tří hráčů se rozhodne podle situace se Sýkorou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze