Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trénink s kluky vynesl gólmance bronz

18 2008
Kladno - Je brankářskou oporou hokejové reprezentace do osmnácti let. Má čerstvý bronz z mistrovství světa v Calgary. Dle statistik je v Česku druhou nejlepší brankářkou. Cože? Ano. Brankářkou. Řeč je o osmnáctileté hokejistce Kateřině Bečevové, která patřila k nejlepším hráčkám českého výběru na lednovém mládežnickém šampionátu.

Přitom s hokejem začala teprve před čtyřmi lety.

"Do té doby jsem hrála házenou. Pak ale přišla kamarádka s tím, že se dala na hokej. Tak jsem to také zkusila," povídá o svých začátcích Bečevová.

Také do branky ji nikdo nutit nemusel. "Šla jsem na první trénink a bylo samo sebou, že jsem si tam stoupla."

Maminka z její volby moc radost neměla, zato tatínek prý zajásal. "Jo jo, byl v pohodě," říká Bečevová.

Začínala v Pardubicích, ale nyní si ji pro finálová kola ženské ligy vypůjčilo Kladno. Na trénink chodí třikrát týdně a hokej se snaží skloubit s obchodní akademií. "Na školu čas mám, ale moc se mi do ní nechce."

O své budoucnosti zatím jasno nemá. "Žádné cíle si nedávám, ale chtěla bych to dotáhnout co nejdál." Případnou nabídku ze zámoří by prý brala jen jako dobrou zkušenost.

Přitom v cizích ligách je možné se ženským hokejem živit, ač nijak bohatě.

V Kladně je nyní spokojená. Svůj talent tam může rozvíjet ještě rychleji než jiné brankářky. Tréninkem s kluky. "Je to docela v pohodě, protože jsou na mě hodný. Jen jsou to větší rány."

Když někomu řekne, že je hokejovou brankářkou, nejdříve jsou všichni překvapení. "Pak je ale cítit spíš obdiv," říká s hrdostí, k níž má dobrý důvod.Najdete na iDNES.czmobilní verze