Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tréninková hala Rangers? Hokejový ráj!

16 2003
Tarrytown - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ochotný průvodce Jan Hlaváč vstoupí do sálu, jenž připomíná kino, a praví: "Tak tady nám myjou hlavy!" V zázemí moderního tréninkového střediska hokejového klubu New York Rangers se nachází místnost s ohromnou obrazovkou a stupňovaným hledištěm. Kino.

Tam se rozebírají porážky. Kouč Sather ukazuje na videu chyby, kritizuje. "Umí být osobní. A nemluví spisovně," tvrdí útočník Hlaváč. Luxus arény zvané MSG Training Center nemá v NHL obdoby.

Leží severně od Manhattanu, uprostřed upravených trávníků, listnatých stromů i borovic. Vstup do důležitých dveří areálu připomíná scény z filmu žánru sci-fi. "Přiložíte dlaň na senzor a potom namačkáte na klávesnici svůj kód," líčí Hlaváč. "Nikdo cizí nemá šanci."

Takhle se vchází třeba do jídelny, v níž se mužstvu zdarma servírují obědy: výběr ze čtyř jídel. Přepych je všudypřítomný.

U ledu se nachází řada polstrovaných sedadel pro novináře. Za nimi podlouhlý stolek pro stojící. A nad ním? Tři teplomety! Obsluha je spustí, jakmile reportéři přijdou, aby v chladné hale nenastydli. Přitom zdejší komentátoři Rangers nešetří.

"Ořežte mrtvé dřevo!" vyzýval Larry Brooks v úterním vydání New York Post ke změnám na soupisce po dvou úvodních prohrách. "Tak Larry už nás natřel?" ptal se šoférující Martin Ručinský cestou „do práce“ pasažéra Hlaváče.

Novotou zářící interiér stadionku je vyvedený v bílé, kterou na stropě decentně doplňují modrá a červená, zbylé klubové barvy. Při tréninku tu defilují žvýkající hvězdy. Messier, Lindros, Holík. Ústa se prohýbají i legendárnímu kouči Satherovi, též generálnímu manažerovi a prezidentovi klubu.

Lindros není naladěný. Při jednom cvičení neohrabaně zpracovává puk, kazí nahrávku a vzteky přeráží hůl značky Bauer o branku. Sto dolarů sem, sto dolarů tam.
Na tom nesejde! Rangers dávají na platy hokejistů přes 70 milionů dolarů za sezonu. Dvě miliardy korun.

Po námaze se hráči chladí v bazénku se studenou vodou. "Zahání to únavu," říká Hlaváč. Vedle je vířivka s teplou vodou, kabina s párou. Nedaleko ordinace, v ní masážní stoly a skříně s medikamenty.

Hlaváč skrz dílnu vchází do skladu, kde se tyčí regály s oblečením, výstrojí, holemi. "Dají mi, oč si řeknu," tvrdí. "Od bot po čepici."

V posilovně s patnácti rotopedy by se dal pořádat banket aspoň pro třicet lidí. V jakémsi "obýváku" se k rozptýlení nabízí stolní hokej, stolní tenis, kulečník.
Postrádáte snad ještě něco?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze