Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tréninkový dril na suchu střídá dovolená

Chomutov - Havlíčkův Brod: Petr Domin (vpravo) a Jaroslav Borůvka - Nová posila Chomutova Petr Domin (vpravo) se snaží střelecky prosadit přes bránícího Jaroslava Borůvka z Havlíčkova Brodu. | foto: Martin AdamecMF DNES

27 2008
Uff, nepopulární letní příprava je minulostí. Hokejisté ze tří prvoligových týmů z kraje Vysočina si včera mohli zhluboka oddychnout. Desetitýdenní nabírání fyzické kondice skončilo a ode dneška jim začíná dovolená.

"Hráči tohle období nemají v lásce, ale u nás je to jinak. Žádné stresy z výsledků, nemusíme řešit, jak kdo hraje, prostě pro trenéry je to v létě lepší,“ usmíval se hlavní kouč Dukly Jihlava Karel Dvořák.

Svým svěřencům letos jihlavský trenér ordinoval především běh. "Všichni bychom se klidně mohli přihlásit na nějaký atletický mítink,“ vtipkoval jeden ze zkušených obránců Pavel Staněk. "Opravdu to byla šílená dřina,“ svěřil se.

Prokáží kondici také na ledě?

Hodně náročnou přípravu ale podstoupili i hráči zbývajících dvou klubů, Havlíčkova Brodu a Třebíče. "Závěrečné fyzické testy dopadly velmi dobře. Po stránce kondice jsou naši kluci velmi dobře připraveni. Teď bude potřeba, aby z toho dokázali co nejvíc vytěžit na ledě,“ uvedl na webových stránkách třebíčského klubu trenér Kamil Pokorný.

Všichni tři prvoligoví zástupci kraje Vysočina dali svým hráčům třítýdenní volno. Znovu se sejdou ke společnému tréninku 21. července, jen v Třebíči až o dva dny později.

"Dva tréninky ještě uděláme na suchu a v neděli pak poprvé vyjedeme na led,“ prozradil Pokorný.

První přípravné utkání odehraje Horácká Slavia už 31. července v Mladé Boleslavi. Brodští Rebelové se v ten samý den rozjedou do Chrudimi a jihlavská Dukla pocestuje 5. srpna do Liberce.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze