Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trénovat reprezentaci i Slavii je nesmysl, říká Holík o Růžičkovi

Trénovat klub i reprezentaci je naprostý nesmysl. Růžička mě tím zklamal, tvrdí Jaroslav Holík | foto: Václav Hubata VacekMF DNES

16 2008
Nejžhavější kandidát na nového kouče hokejové reprezentace? Vladimír Růžička, shodují se odborníci. Ne všem se ale líbí jeho podmínka trénovat zároveň Slavii. "To si nedovedu představit," říká Jaroslav Holík.

"Nabídku trénovat národní tým bych přijal, ale jen za předpokladu, že bych mohl i nadále působit ve Slavii," prohlásil Růžička.

Jaroslava Holíka však Růžičkova podmínka pořádně zaskočila. "To si vůbec neumím představit, je to naprostý nesmysl. Na to můžou přijít snad jenom v Praze," kroutil hlavou internacionál.

"Mě tím Růžička zklamal. Říká, že nároďák je pro něj čest, ale chce trénovat oddíl. Tak to nevím, co je to za čest," nechápal mistr světa z roku 1972.

Růžičku favorizuje i Hadamczik

Jiní odborníci jsou k Růžičkově přístupu chápavější. "V tom nevidím žádný problém. Je schopný zvládnout oboje, hráče zná a je s nimi v kontaktu," myslí si Jaromír Šindel.

Kapitána zlatého týmu z Nagana vidí jako nejlepší možnost.

"Myslím, že Vláďa Růžička by k nároďáku měl jít. Už ho jednou vedl a bylo to v situaci, kdy hokej celkově procházel krizí, byla stávka v NHL. Přesto dal dohromady kvalitní mužstvo, které vyhrálo mistrovství světa," argumentuje brankář mistrů světa z roku 1985.

Růžička je favoritem i pro Aloise Hadamczika, který po letošním mistrovství světa u týmu končí. "Kdyby to Vláďa vzal, tak je situace jasná," uvedl Hadamczik.

Dalších kandidátů je více 

A jaká jsou jména dalších kandidátů na kouče národního týmu?

"Myslím si, že kvalitních trenérů máme dost. Ať už je to třeba Franta Výborný, který se Spartou vyhrál několik titulů a ještě nedostal příležitost. Nebo Venera, který pozvedl Karlovy Vary, dále mě napadá třeba Jandač z Budějovic," vypočítává Holík.

Josef Augusta si myslí, že by se s výběrem nového trenéra nemělo spěchat. "Je to velmi citlivá věc. Počkejme si na nového předsedu svazu. Ten ať řekne, kdo by nejlépe mohl naplnit jeho vizi," říká kouč, který sám reprezentaci trénoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze