Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trest pro Dantona: sedm a půl let vězení

10 2004
St.Louis - Mike Danton, bývalý hráč St.Louis, byl odsouzen k sedmi a půl letům vězení za pokus o nájemnou vraždu svého agenta. Ústy svého obhájce se omluvil všem svým spoluhráčům, fanouškům a přátelům za zklamání, které způsobil. Pak požádal o umístění do zařízení, odkud by mohl být časem převezen do rodné Kanady.

Nájemnou vraždu plánoval čtyřiadvacetiletý hráč v dubnu tohoto roku. Obětí se měl stát jeho agent a bývalý trenér David Frost.

Danton se obával, že Frost vyzradí klubu St.Louis některé zatajované skutečnosti o jeho zdravotním stavu.

Pro svůj čin si ale hráč, jenž v NHL nastoupil k 87 zápasům, nevybral právě vhodné komplice. Prostřednictvím devatenáctileté Katie Wolfmeyerové, se kterou v té době udržoval vztah, kontaktoval Justina Levi Jonese, který měl vraždu provést. Později se však ukázalo, že Jones je policejním udavačem.

Jones měl uschovány nahrávky telefonického rozhovoru, který s ním Danton vedl. Na jejich základě se do případu vložil Federální vyšetřovací úřad (FBI), který brzy nato Dantona zatkl. Hráč byl v té době v kalifornském San José, kde St.Louis Blues bojovali s tamními Sharks v prvním kole play-off.

Rozsudek přečetl okresní soudce ve východním St.Louis William Stiehl v tichosti. Na pokyn, zdali se chce k verdiktu vyjádřit, Danton odmítl.

"Během osmnácti let, co usedám v soudní síni, jsem se nesetkal s tak podivným případem," řekl soudce Stiehl. "Stále mi zůstává záhadou, proč jste svůj čin chtěl provést."

Danton mohl obdržet až desetiletý trest. Wolfmeyerová byla v srpnu prohlášená za nevinnou, protože se jí podařilo dokázat, že o skutečném úmyslu spáchat vraždu neměla ponětí.

"Mike Danton se nyní chce vrátit do Kanady, kde chce znovu dát svůj život dohromady," řekl hráčův obhájce Bob Haar.

JEŠTĚ V AKCI. Danton (vlevo)odehrál v NHL 87 zápasů. Byl známý spíše jako bojovník: nasbíral 14 bodů a 182 minut.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Adecco spol. s r.o.
Super mzda / Operátor výroby Mohelnice

Adecco spol. s r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze