Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trestní stíhání Haška skončilo

8 2003
Trestní stíhání hokejisty Dominika Haška je asi u konce. Brankář se měl zodpovídat z toho, že v květnu při utkání v inline hokeji napadl protihráče Martina Šílu. Okresní státní zástupkyně rozhodla, že se Hašek trestného činu nedopustil. Spis půjde k obvodnímu úřadu, který může přestupek potrestat pokutou.

"Případ jsem postoupila úřadu městského obvodu. Ten rozhodne, zda se pan Hašek dopustil přestupku," uvedla pardubická okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová.

Opřela se zejména o posudek soudního znalce. "Znalec řekl, že poškozený Šíla neutrpěl žádné objektivně zjistitelné poranění, měl pouze subjektivní potíže. Jeho zdraví tak nebylo poškozeno," uvedla Strnadová.

Státní zástupkyně tak oproti svým dřívějším prohlášením pro tisk změnila názor.

"U Haška se určitě jedná o úmyslný trestný čin a jako u každého takového případu se nedá dopředu vyloučit pokus o těžké ublížení na zdraví," uvedla například v červnu.

Tajemník obvodního úřadu Václav Burian byl zprávou lehce zaskočen. "No to máme radost. Samozřejmě to bude muset posoudit naše právní oddělení. Pokud se přestupku skutečně dopustil, tak může dostat maximálně několikatisícovou pokutu," sdělil.

Dvoutisícovou pokutou už Haška potrestala disciplinární komise svazu inline hokeje.

Trestní stíhání Haška ještě skončit nemusí, pokud se Šíla, nebo Hašek proti usnesení státní zástupkyně odvolá. O odvolání by pak rozhodovalo Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové.

"Všechna postoupení trestního stíhání přezkoumává ještě nejvyšší státní zástupce. Ten může rozhodnutí do dvou měsíců zrušit a obnovit stíhání," uvedla Strnadová.

Za co policie Haška v červnu obvinila? Podle policistů v květnu v Pardubicích při zápase na kolečkových bruslích hokejkou surově zbil ležícího protivníka Martina Šílu.

Způsobil mu tehdy zranění nosu, zubů, krčních obratlů a otřes mozku. Dominik Hašek byl poté potrestán zákazem činnosti po dobu dvanácti měsíců nepodmíněně. Hašek veřejně odmítl svoji vinu.

"Jsem rád, že celá záležitost je u konce a že se opět mohu plně soustředit na všední věci a na nadcházející hokejovou sezonu. Chtěl bych poděkovat všem, kteří za mnou a mojí rodinou v tomto nepříjemném období stáli a podporovali nás. Bylo to pro nás všechny nesmírně důležité," uvedl Hašek v tiskovém prohlášení, které poskytl ČTK. Zároveň se ještě jednou omluvil zraněnému Šílovi.

"Dominik Hašek se nedopustil trestného činu a dle mého názoru jeho stíhání bylo vyvoláno tlakem některých médií. O nesmyslnosti trestního stíhání jsem se důrazně snažil policii přesvědčit od samého počátku vyšetřování," uvedl v prohlášení pro ČTK Haškův advokát Pavel Jelínek.

"Podle mého názoru šlo o faul v rámci tvrdého boje o puk, kde adrenalin všech hráčů včetně Dominika sehrál svojí roli," mínil Jelínek.

"Divím se, jak mě mohli vůbec vyloučit," kroutil hlavou (i rukama) na páteční tiskové konferenci Dominik Hašek.

Autoři:


Grafton Recruitment Praha
PRÁCE V OBCHODNÍM ODDĚLENÍ | AUTOMOTIVE

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze