Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třetí místo? Silní teprve přijdou, říká vrchlabský kouč Jeřábek

Vladimír Jeřábek | foto: Jan StrouhalMF DNES

24 2008
Hokejisté Vrchlabí si začátek sezony užívají. Mají k tomu důvod. V pěti zápasech jen jednou prohráli a na hřištích soupeřů ještě neztratili ani jediný bod. V tabulce jim navíc patří třetí místo za bezchybnými Chomutovem a Havířovem.

"Určitě je to pěkné, ale všichni vědí, že jsme ještě neměli extra silné soupeře. První z nich přijde ve středu," hlásil po pondělním vítězství v Kadani a před dnešním domácím utkáním s Ústím nad Labem trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Ale tři vítězství u soupeřů, to je přece výborná bilance, nemyslíte?                                               S tím souhlasím i proto, že si myslím, že v Jihlavě, v Porubě ani v Kadani se moc vyhrávat nebude a soupeři to budou mít těžké. Přesto bych si s hodnocením počkal, až jak dopadneme v dalších zápasech. Slabší chvilky asi přijdou na každého a až přijde na nás, teprve se pozná síla našeho mužstva.

Po vítězství v prvním kole v Jihlavě jste doma prohráli s Berounem a z výkonu vašeho týmu jste byl hodně zklamán. Co se zlepšilo, že jste pak třikrát vyhráli?
Zlepšilo se nasazení a touha po vítězství, i když bych nechtěl tvrdit, že to v zápase s Berounem nebylo. Ale hlavně se stabilizovala naše sestava. Máme dnes čtyři vyrovnané pětky a můžeme s nimi hrát celé zápasy. I na přesilovky mohou chodit tři pětky a ze všech také na oslabení. Za tím vším zatím velmi dobře chytá brankář Štůrala.

Většina vašich vítězství byla velmi těsná. Čím jste schopní soupeře ve vyrovnaném zápase udolat?
Myslím si, že nám hodně pomáhá právě to, že můžeme hrát celá utkání na čtyři pětky. Díky tomu totiž vydržíme se silami až do konce.
Ve většině zápasů jsem měl v poslední třetině pocit, že soupeřům naopak síly docházely.

V kladech vašeho týmu jste vyjmenoval i brankáře Štůralu, který do Vrchlabí přišel před sezonou. Čekal jste, že se stane takovou oporou?
Já bych nechtěl mluvit o velké opoře. Souhlasím s tím, že chytá výborně, ale přijdou ještě těžší zápasy, kde se teprve ukáže. Každopádně si myslím, že jsme na tom jinak než v minulé sezoně. Do té jsme šli s Faltou jako jasnou jedničkou a když odešel, musel nás zachraňovat Ševčík. Letos jsme podle mého názoru vytvořili vyrovnanější dvojici. Teď má důvěru Štůrala, ale věřím, že když bude chytat Ševčík, také to pro nás bude opora.Najdete na iDNES.czmobilní verze