Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trhák na Manhattanu: Jágr proti ´svým´

29 2004
New York - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Na Broadwayi se zvolna rozpouštěl mohutný sněhový příval z předchozí noci, v hale Madison Square Garden se rojili hokejoví reportéři. "Jágr proti Washingtonu." To byl středeční trhák Manhattanu. Český útočník New York Rangers se v noci ze středy na čtvrtek postavil v utkání NHL proti svému bývalému mužstvu.

"Sorry, neudělujeme akreditace. Máme plno!" omlouvali se zaměstnanci klubu řadě reportérů. Zájem médií převyšoval kapacitu arény. Jágr se v kabině po ranním rozbruslení ocitl v obležení novinářů. Reflektory televizních osvětlovačů ho oslňovaly.

"Já to neberu jako něco zvláštního, bolí mě naražený bok, nechci se zranit," nedával znát nervozitu. Nastoupit měl vedle kanadského obra Lindrose a krajana Ručinského, s nimiž si rozuměl při předchozím vítězství 5:2 nad Floridou.

V žertu prohlásil, že se večer hodlá šetřit: "Musím hrát opatrně. Nechám spíš jezdit Rúču s Erikem."

Přesto pro něj zápas číslo 999 v kariéře v NHL nebyl tuctový. Už z ledu Jágr pokřikoval na Roberta Langa, s nímž ještě minulý týden válel za Washington: "Lanýž, ptají se, jaký chceš číslo!"

Washington rozprodává drahý tým, hodlá se zbavit i Langa. New York Rangers a Detroit náleží k největším zájemcům o českého centra. Lang si za hrazením jen ve spodním hokejovém prádle připravoval hůl, chvíli dumal a pak si začal hlasitě dělat legraci z Jágrovy přilby.

Jágr už si v New Yorku zvyká. Přespává v hotelu hned vedle Madison Square Garden. V úterý ve svém černém mercedesu podnikl první cestu do tréninkového střediska Rangers, jež leží asi 50 kilometrů severně od středu Manhattanu.

"Kamarád už mi z Washingtonu přivezl všechno, co potřebuju. Už tu nemám jen jeden oblek," řekl.

Po příchodu z neúspěšného Washingtonu z něj sálá motivace: "Zase mám o co se rvát. Ve Washingtonu jsme prohrávali, tady je pozitivnější nálada."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze