Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tři slovenské posily Ytong zvedly

25 2001
Brno - Vlk se nažral a koza zůstala celá, dalo by se říct o posilách prvoligových hokejistů Ytongu Brno. Zvolen do Brna v rámci dohody poslal tři hokejisty, sám však příliš neztratil. Dva z nich, obránce Miroslav Brumerčík a útočník Matěj Marcinek, za Zvolen vloni vůbec nehráli, a jen bek Peter Gallo byl uvolněn ze širšího kádru. Ytongu ovšem posily výrazně prospěly. "S nimi je to úplně jiný hokej než vloni. Dva beci jsou jistotou a Marcinek v útoku také hraje výborně," hodnotí nové spoluhráče Tomáš Mikolášek, kapitán Ytongu.

Slovenský příspěvek se už projevil i na statistikách. Marcinek má ze dvou zápasů čtyři body za jeden gól a tři nahrávky, Brumerčík má tři plusové body do hodnocení podle účasti při vstřelených a obdržených brankách.

Za hostování tří posil by Ytong musel zaplatit odhadem přes půl milionu korun, o to je jeho pokladna bohatší. "A navíc, kde bychom takové beky u nás hledali? Je známé, že doma nejsou," dodává trenér Jindřich Setikovský. "Jak všichni zapadli se však ještě lépe pozná, až přijdou porážky," dodává.

I Slováci jsou rádi, že nemusí ve Zvolenu plápolat mezi prvním mužstvem a béčkem. "Nešli jsme do horších podmínek, navíc hrát první ligu tady je motivace," říká Brumerčík, který vloni působil ve Švédsku a stal se volným hráčem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze