TŘINEC - SLAVIA

Utkání 14. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - SLAVIA 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) Konečný výsledek.
60:00
Utkání končí jasnou výhrou Třince 4:1. Vteřinu před koncem ještě rozhodčí Souček zaměstnal obsluhu boxu trestoměřičů, když na trestnou lavici poslal Pletku s Kropáčem za vzájemné osekávání a protestující Král dostal osobní trest - 10 min.
56:11
Slavia bleskově využívá přesilovku a snižuje na 1:4. Kuntoš nahrál Kropáčovi, který nekompromisně bez přípravy propálil Schwarze. 43. střela Slavie končí v brance.
55:57
Třinec se bude bránit. Meluzín je vyloučen za podražení.
54:06
Slávisté netrefují ani prázdnou branku. Beránek se Supem najížděli dva na jednoho beka (Jančaříka). Vyměnili si puk, Schwarz se nestačil přemístit a před Beránkem byla odkrytá branka. Tu ale slávistický kapitán netrefil. Zamížil vedle a nad...
51:53
Pletka si povodil slávistické obránce, nahrál mezi kruhy Královi. Ten z těžké pozice vypálil naslepo z otočky a trefil ležícího Hronka.
51:13
Droppa bypálil na Schwarzovu vyrážečku. Domácí gólman si připsal jubilejní 40. úspěšný zákrok.
50:50
Domácí si hlídají vedení, diváci se baví mexickými vlnami. Slavia se pokouší snížit, ale její aktivita vyznívá naprázdno.
47:13
Slávisté přesilovku nevyužili. Třinec byl v oslabení čavstěji v útočném pásmu než při vlastní přesilovce. Dvakrát se domácí dostali do brejku. Nejprve jel Pletka s Králem, Pletka střílel a Hronek puk lapil, Pak nahrával Pavelek Skořepovi, ten měl puk na dlouhou hůl a pouze jej tečoval. Hronek vyrazil. Jedonou střelu na domácího Schwarze vyslal Beránek.
45:13
Slavia má přesilovku. Za držení je vyloučen Houdek. Utkání sleduje 4305 diváků.
44:43
Janků se snažil přes Pojkara dostat k brance, ale slávistický bek jej nepustil. Ke střele se dostal až o chvíli později, když mu nahrával Skořepa. Hronek byl na místě.
43:07
Slavia je kompletní. Hronka zaměstnal v přesilovce jedinou střelou Meluzín, Třinečtí svou výhodu využili spíš k oddechovému času než k vystupňování náporu.
41:07
Slavia se bude bránit. Za držení je vyloučen Klepiš.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. V brance Slavie je Hronek. Zásahy po 40 minutách: Málek 15, Schwarz 37!!
40:00
Skončila 2. třetina, Třinec vede 4:0. Slávisté ale nepůsobí odevzdaným dojmem. Vytrvale útočí, snaží se s výsledkem něco udělat. Domácí se soustředí na obranu a smrtící brejky. Z rychlých akcí vstřelili ve druhé části dvě branky.
38:39
Král vletěl do útočné třetiny, křížnou zpětnou přihrávkou vrátil puk na modrou Houdkovi, ten vrátil kotouč do ohně, ale před Zadinou ukryl skákavý kotouč Málek.
37:01
Třinec zvyšuje na 4:0. Slavia útočí, Třinec dává góly. Prosadil seč Králův útok. Pletka se v kruhu pro vhazování šikovně vyhnul Pojkarovi, nahrál Královi, který vypálil pod víko. Rozhodčí konzultoval s videorozhodčím, jestli byl puk v brance a gól uznal.
34:52
Hosté sice prohrávají 0:3, ale hýří útočnou aktivitou. Pálí z každé pozice. Domácí beci je ale nepouštějí do výhodných pozic a Schwarz všechny rány vidí. Do velké šance se naopak dostali domácí. Král se proháčkoval celým pásmem, nahrál Pletkovi, ale ten trefil jenom Málka.
31:48
Třinec dává gól při hře čtyři na čtyři - 3:0. Třinečtí rychle pronikli do pásma. Janků nahrál do jízdy Melenovskému, Málek se do jeho střely pokusil lehnout, ale Melenovský zvedl puk a přehodil ho.
30:49
Síly na ledě se vyrovnaly. Domácího kapitána Krále, který vyvezl puk, srazil ve středu hřiště loktem Kuntoš. Domácí přeslehli hvizd píšťalky, pokračovali v akci, Malinský dal gól, ale ten pochopitelně neplatí.
30:14
Slavia se dostala do tlaku, ostřelovala Schwarzovu branku, ale Hruška ani dvakrát Sup neuspěli. Mají ale přesilovku. Za hrubost je vyloučen Pletka.
28:39
Slávisté přečíslili domácí obranu. Klepiš podélnou přihrávkou našel volného Antoše, ale do jeho rány si lehl Schwarz a puk chytil.
26:18
Obě mužstva pokračují v pěti. Slavia měla v přesilovce tlak, ale branku nedala. Sup poté, co mu nechtěně zpoza branky "namazal" Pavelek, vypálil zbrkle mimo. Rány Beránka a Graňáka zneškodnil Schwarz.
24:18
Přesilovku Třince předčasně ukončil faul Jančaříka (nedovolené bránění). Domácím přesilovka nevyšla, jedinou střelu na Málka vyslal od modré Jančařík. Publikum Třinecké "odměnilo" pískotem.
20:01
Byla zahájena 2. třetina. Domácí hrají přesilovku.
20:00
Skončila 1. třetina. Třinec vede 2:0, navíc má v úvodu druhé části téměř pětiminutovou výhodu přesilové hry.
19:53
Dlouho se nehrálo. Novák nevyhodil, k puku se dostal Meluzín, ale přestřelil. V následném souboji narazil Novák na hrazení Ivana. Ten u sudího reklamoval rozseknuté obočí a rozhodčí Souček po chvíli váhání vylučuje Nováka na pět minut a do konce utkání.
18:22
Domácí měli další brankovou příležitost. Janků nahrál zpoza branky Martynkovi, který byl najetý mezi kruhy. Třinecký mladík ale těsně minul pravou tyč.
15:32
Třinec vede 2:0. Opět se prosadil Skořepův útok. Skořepovu ránu Málek vyrazil před sebe, kde ovšem číhal Janků a puk pohotově zavěsil do branky nad Málkovu lapačku.
14:25
Kopecký naslepo nahrával před branku. Schwarz byl u druhé tyče, ale puku se zmocnil vracející se Meluzín a vyvezl jej do bezpečí.