Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trnka fandil Anaheimu, i když ho vyměnil

21 2003
Plzeň - Hokejista Pavel Trnka se nemění. Stále nevyznává společné letní sedánky českých hokejistů z NHL, neplní stránky časopisů. A to si plzeňský odchovanec vzal Australanku, adoptovali chlapečka. Navíc se angažuje v několika dobročinných organizacích. Sedmadvacátý rok života mu přitom nešetřil na vzrušení. Poprvé hrál za reprezentaci, na mistrovství světa v Helsinkách ale nakonec skončil jako sedmý bek, mučivě osamocený na střídačce. A z Anaheimu ho v zimě vyměnili na Floridu. Zrovna v sezoně, kdy to Mocní Kačeři dotáhli až do finále. "Díval jsem se, byly to zvláštní pocity. Hrozně jsem klukům fandil a nakonec viděl ty smutné obličeje... Ale nemají se za co stydět. Udělali veliký kus práce," míní obránce. Nežehrá na výsměch osudu. Pavel Trnka už v Plzni zase trénuje, tradičně osamocen mučí tělo v posilovně.

Může Anaheim takovou sezonu zopakovat?
Může se stát cokoliv. Vloni podobnou jízdu předvedla Carolina, letos Anaheim.

Ale už bez vás. To muselo hodně mrzet, že?
No jasně! Strávil jsem tam osm let, procházel těmi nejhoršími obdobími. Ale na druhou stranu, změnu už jsem potřeboval. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Jen načasované to mohlo být trochu jinak, abych si užil i to play-off. Do finále se člověk může dostat třeba jen jednou za život, nebo nikdy.

Jak vůbec vaše lednová výměna na Floridu proběhla?
Už jsem si začínal myslel, že sezonu dohraju v Anaheimu. V tu chvíli přišla výměna. S kolegou Cullenem jsme se normálně připravovali na zápas, už bylo po obědě. Najednou si nás zavolal manažer, že nás vytrejdovali. Tak to chodí.

Jít z Anaheimu na Floridu, to ale asi není velká změna životního stylu. Z tepla do tepla...
Já si nestěžuju. Hodně kluků mi říkalo, že mám velké štěstí. A Florida má mladý mančaft, dává se dohromady, snad budeme hrát dobře.

Takže stejná situace jako v Anaheimu? Vždyť i tam se pořád mluvilo o mladém, perspektivním týmu.
Akorát tady už se já řadím mezi ty zkušenější (smích).

V Anaheimu jste byl léta jediný Čech, teď je to veselejší, nebo ne?
Jo, je tam Jarda Bednář, dva kluci ze Slovenska, chvíli tam byl i Láďa Kohn. Je fajn, že si můžeme popovídat česky. Vůbec, na Floridě je teď strašně Evropanů. Uvidíme, jestli to bude dobře nebo ne.

Petr Sýkora, útočník Anaheimu a váš velký kamarád z Plzně, už se vrátil do Čech. Byli jste během finále v kontaktu?
Naposledy jsme spolu mluvili před play-off. Znám Sejčka natolik dobře, že mi bylo jasné, že během něj s nikým nekomunikuje. Vůbec se mu nedivím, já bych udělal to samé. O čem se vůbec bavit... Teď bude času dost.

Počítám, že on vás se pro změnu bude ptát na mistrovství světa.
Hmm, ale to já příliš rozebírat nechci...

Nevzpomínáte na šampionát rád?
Strašně jsem se těšil a jsem rád, že jsem se tam dostal. Vynikající parta, spousta zážitků. Ale já se tam vlastně jenom dostal...

Psalo se, že Trnka se nedokázal přizpůsobit evropskému hokeji?
To je spekulace, podle mě to nebyl hlavní důvod, proč jsem nehrál. Něco se říct muselo... Ale to nebudu komentovat. Já jsem od toho, abych hrál, jiní, aby tým řídili.

Znovu trénujete individuálně. Miroslav Přerost, váš osobní kouč, je nyní asistentem v Plzni. Stále jste v kontaktu?
Pořád spolupracujeme, i když teď je to složitější. Míra má spoustu práce s přípravou Plzně.

Nemáte chuť si zatrénovat s plzeňskými hráči? Tam, kde jste začínal?
Chuť je veliká. Ale dříve k tomu příležitost nebyla a já si zvykl připravovat se sám. To je teď hodně obtížné změnit. Ale o Plzni se často bavíme, s trenérem Přerostem i ředitelem Tomášem Králem. Hlavou proběhne, že by se člověk mohl vrátit. Uvidíme, teď mám ještě rok smlouvu na Floridě, pak bude stávka. Těžko odhadnout, co bude dál.

Ani v červenci nezkusíte s plzeňským týmem vyjet na led?
Už to nestihnu, odlétám 25. července. Na Floridě jsem zatím bydlel v hotelu, musím najít dům, zařídit další věci.

Blízko Plzně dostavujete rodinné sídlo, jak to s ním vypadá?
Už je skoro hotové. Proto letos neplánujeme ani cestu do Austrálie, odkud je moje manželka. To necháme na příští rok.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze