Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trofej z NHL tah po Stodolní přežila

25 2004
Ostrava - Trofej Sira Stanleyho, kterou letos v hokejové NHL vybojoval s Tampou Bay i Pavel Kubina, ukončila první etapu české anabáze dnes v šest hodin ráno. "Je to dobré, vydrželo to. Ale bylo to v noci hodně náročné," řekl slovenský hokejista Martin Cibák po tahu po vyhlášené zábavní čtvrti v ostravské Stodolní ulici.

Stanleyův pohár přežil bez úhony a od dnešního rána už se jím kochají hokejoví nadšenci na slovenském Liptově.

Letošní pouť nejznámější hokejové trofeje světa po České republice však ještě neskončila. Vyvrcholí pondělní audiencí Pavla Kubiny a Stanislava Neckáře u prezidenta Václava Klause.
 
Kubina se po fotbalovém utkání v rodných Janovicích vrátil do Ostravy po osmé  hodině večer. Další čtyři hodiny strávil na party pro zvané v jednom z místních hotelů a až po půlnoci jeho společnost vyrazila za zábavou do Stodolní ulice.

Oslavy finišovaly v pubu Pták v hrsti, který s oblibou vyhledávají i fotbalisté Baníku. Jejich klubová hymna, další písničky i popěvky spojené s Baníkem také neustále duněly interiérem podniku. "Škoda, že tu kluci nejsou. Kdyby neměli soustředění v Rakousku, určitě bychom ten úspěch dodatečně oslavili teď ještě dohromady," smál Kubina, když do poháru doléval další láhve šampaňského.

Zásoby v baru nakonec rozjařené společnosti nestačily a majitelé museli narychlo dočerpat nejžádanější sortiment z okolních hospod.
 
Bujaré veselí končilo s ranním rozbřeskem. Před šestou hodinou převzal trofej slovenský hokejista Martin Cibáka zamířil s ní na Slovensko. Tam Stanleyův pohár pobude necelých 24 hodin. V pondělí kolem šesté hodiny ráno by ho Kubina s Neckářem měli přepravit do Prahy a po návštěvě u hlavy státu ji dostane k dispozici Švéd Fredrik Modin.

Pavel Kubina přinesl slavnou trofej i do kostela, kde se konala mše.

V nočních hodinách přijel s pohárem Pavel Kubina (vlevo) do jednoho podniku v Nádražní ulici. Jeho otec Václav Kubina připíjí z poháru šampaňské.

Podbeskydská vesnice Janovice byla na nohou, Pavel Kubina přivezl ukázat Stanley Cup.

Hokejový obránce Tampy Bay Pavel Kubina (uprostřed) sestavil fotbalový tým a zahrál si proti Janovicím.

Fanoušci se jdou podívat na Stanley Cup, který do svého rodiště přivezl ukázat Pavel Kubina.

Hokejista Pavel Kubina přivezl ukázat Stanley Cup, pro Janovice to byla událost.

Pavel Kubina přijel v luxusní limuzíně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze