Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turek čeká, zda v St. Louis bude ještě zájem

20 2001
St. Louis - Nejdéle za deset dnů bude Roman Turek vědět, zda s ním tým St. Louis Blues počítá i pro nadcházející sezonu. Ambiciozní klub skončil letošní pouť v semifinále Stanley Cupu, kam se dostal poprvé po patnácti letech, a za hlavního viníka byl médii označen právě český brankář. Rázem byly zapomenuty jeho výborné výkony z prvních dvou kol, zůstala jen vzpomínka na chyby ze série proti Coloradu. Turkovi vyprší smlouva a pokud St. Louis nevyužije opce, stane se volným hráčem.

Tato cesta je pro generálního manažera Larry Pleaua jednou z možností, jak situaci vyřešit.

Podle sdělení deníku St. Louis Post-Dispatch není Turek spokojen s trenérem Joelem Quenevillem a stejné výhrady měl kouč vůči brankáři. V průběhu sezony dlouho nebylo úplně jasné, kdo je v týmu jednička, a šanci často dostával náhradník Brent Johnson.

"Roman si je dobře vědom, co se tu všechno miunlý rok dělo. Chceme začít jednat s vedením Blues, aby to dopadlo ke spokojenosti obou stran," řekl jeho agnet Rich Winter.

Pokud Pleau uplatní opci, dostane Turek v příští sezoně 2,8 milionu dolarů. To samozřejmě vedení Blues nebrání, aby po prodloužení smlouvy gólmana vyměnila. Při uplatnění opce se jednatřicetiletý mistr světa z roku 1996 a držitel Stanley Cupu zu roku 1999 stane volným hráčem bez omezení a bude moci odejít do jakéhokoli týmu.

Nejčastěji se hovoří o New Yorku Rangers. Ten měl o něj zájem již v průběhy uplynulé sezony a výměna za veterána Mike Richtera byla prý již dotažena do konce. V den, kdy měla být oznámena, si však Richter poranil koleno a z transakce sešlo. "Ještě jsme se nerozhodli, zda opci uplatníme," říká k tomu Pleau.

Hlavní roli v brankářských rošádách zřejmě bude hrát agent Winter, který by na Turkovo odchodu do New Yorku mohl mít zájem už proto, aby v St. Louis zaměstnal dalšího svého chráněnce Dominika Haška.

Slavný Dominator minulý týden prohlásil, že by poslední rok kariéry rád odehrál v týmu, který má šanci získat Stanley Cup. Takové ambice Blues rozhodně mají. Podle amrických novinářů k tomu potřebují maličkost: brankáře, který bude schopen konkurovat Patricku Royovi z Colorada...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze