Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turek je zraněn. Nebo bude vyměněn?

6 2001
St. Louis - Sotva vedení klubu zámořské NHL poněkud nečekaně oznámilo, že gólman Roman Turek bude kvůli zranění šlachy v levém lokti neodletí k utkání do Columbusu, začaly se v NHL šířit spekulace o jeho odchodu do Los Angeles. Ty ještě zesílily, když se český brankář neobjevil na ledě ani při tréninku. "Ne, ne ne. To zranění Romana štve a chce se dát co nejdříve do pořádku," vysvětlil kouč Joel Quenneville, proč byl z farmy povolán náhradník Dwayne Roloson.

Pověsti o možné výměně odmítl v listu St. Louis Dispatch i generální manažer Larry Pleau. "Nevím, odkud se ty fámy berou. Roman netrénuje, protože je zraněný," říká šéf klubu, i když připouští: "Nebráním se ničemu, co by našemu klubu pomohlo." Zároveň však dodává, že by to v současné době určitě nebyl prodej Turka. "On je naší jedničkou a tato role mu právem náleží. A jestli může chytat lépe? Je jako každý z nás, snaží se být ještě lepší. My věříme v jeho schopnosti."

Spekulace o Turkově výměně byly zřejmě vyvolány jednak jeho poněkud slabšími výkony v této sezoně, kdy ve statistikách zaostává za minulým rokem i za náhradníkem Brentem Johnsonem. Na druhé straně je pravdou, že Turek bývá nominován na težké zápasy, zatímco Johson většinou chytá proti slabším soupeřům. Druhým předpokladem pro dohady o změně působiště je snaha Los Angeles vyměnit obránce Roba Blaka,jemuž po sezoně vyprší smlouva, ještě před 13. březnem.

St. Louis je jedním ze zájemců a za současné situace, kdy jsou zraněni Chris Pronger a Al MacInnis, by byl Blake obzvláště vítán. Na druhé straně mají Kings viditelnou slabinu na postu gólmana a Turkovy služby by jim jistě přišly vhod.

A to je právě věc, na které transakce musí ztroskotat. Los Angeles nemůže druhé straně nabídnout kvalitního gólmana a vedení St. Louis by se nedovážilo jít do play off s dvojicí Johnson - Roloson. Jedině by muselo koupit kvalitní náhradu jinde (Burke, Chabibulin, Vanbiesbrouck), ale tu by muselo mít zajištěnou dříve, než by začal být aktuální Turkův odchod...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze