Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turek zrušil hokejovou exhibici

20 2004
České Budějovice - Na exhibiční utkání mezi českobudějovickým týmem a výběrem Romana Turka chodilo každým rokem méně lidí. Na loňský exhibiční zápas přišlo jen 1500 lidí. "Jsme z návštěvy zklamaní," shodli se hokejisté, které Roman Turek na zápas pozval. Proto se letos hrát nebude.

Lidi zápas nezajímá

Po sestupu českobudějovického mužstva se Turek obává nezájmu diváků. "Mluvil jsem s několika lidmi a mám informace, že by lidi na exhibici nepřišli," řekl smutně Turek.


Přesto se 30. července na ledě v Budvar aréně zápas odehraje. Jihočeši změří síly s týmem, v jehož brance bude stát Turek. "Uvědomuji si, že by domácí měli problémy se sháněním náhradního soupeře. Proto zápas odehrajeme," připomněl. "Ale nikoho na zápas zvát nebudu," upozornil Turek.

Loni například sehnal reprezentanty Martina Straku, Josefa Beránka, Jiřího Dopitu, dále Jiřího Zelenku a nejlepšího střelce extraligové sezony 2002/03 Jana Marka.
Pozvání navíc odmítl centr Petr Nedvěd, kterého v zimě vyměnilo vedení New York Rangers po šesti letech do Edmontonu.

"Zápas odehrají hráči, kteří jsou z jižních Čech. Snad jich bude dost," usmál se Turek. O které by mělo jít, však nechtěl prozradit. "Já sám zatím nevím. Uvidím až na odpoledním tréninku," řekl před příchodem na stadion.

Na prvním tréninku jeho mužstva se nakonec objevili například Václav Nedorost, Aleš Kotalík a bratři Kamil a Radek Ťoupalovi.

Co především ale zrušení exhibice znamená? Výtěžek ze vstupného nepůjde na dobročinné účely, jako tomu bylo v minulém roce.

"Za vybrané vstupné nejspíše uhradíme náklady na používání ledu v hale," uvedl Turek. Jeho tým bude trénovat v týdnu každý den od 14.15 hodin do 15.30 hodin.

Bude se hrát jinde?

Před třemi lety se exhibiční utkání hrálo ve Strakonicích. Turkův výběr se střetl s druholigovými Strakonicemi. "Bylo to pěkné. Povedlo se to," vzpomněl si na zápas brankář kanadského Calgary.

"Budeme přemýšlet o tom, zda exhibici nepřestěhujeme. Teď o tom však nechci spekulovat," řekl hokejista, který svým jménem zápas každoročně zaštiťuje.
Českobudějovičtí hokejisté rozhodnutí Romana Turka chápou. Nic se pro ně však nezmění. 30. července vyjedou na led proti jeho mužstvu.

"Jediný rozdíl oproti minulému roku bude, že se bude hrát naplno," uvedl kapitán prvoligového HC České Budějovice Luboš Rob. "Alespoň si to myslím. Hrají za nás mladíci bojující o místo," dodal s úsměvem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze