Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turkův návrat na led se oddaluje

6 2003
Calgary - Původně měl být čtyři týdny mimo hru, chybět bude ale ještě déle. Gólman Roman Turek léčí od poloviny října v Calgary natažené kolenní vazy a na led se zřejmě jen tak nedostane. "Zatím může začít lehce cvičit, pár minut se rozhýbat na rotopedu," uvedl manažer Darryl Sutter v deníku Calgary Sun.

"Jak dlouho bude Turek mimo hru? Pro nejbližší srovnání se nabízí Sean Burke. A nechám na vás, abyste si to našli," řekl jen trenér a manažer klubu Darryl Sutter zámořským novinářům.

Strážce branky kanadských mistrů světa nehrál v minulé sezoně devatenáct zápasů kvůli nataženým vazům v koleni.

Pokud by Turek měl chybět stejně dlouho, vrátil by se na led k zápasům NHL až začátkem prosince, v horším případě by mohl chybět až do Vánoc.

Uzdravení českému mistru světa z roku 1996 komplikuje jeho náročný styl chytání. Hodně často chodí do rozkleků, kolena enormně zatěžuje. "A my potřebujeme, aby chytal na sto procent. Když může jen na pětaosmdesát, není to moc dobrý brankář," prohlásil trenér Sutter o týmové jedničce, která pobírá přes čtyři miliony dolarů za sezonu.

Dvojku v Calgary dělá zkušený Jamie McLennan, který už v NHL odchytal přes dvě stě utkání. Ten má v nové sezoně vynikající statistiky: nejnižší průměr 1,36 obdržených branek na zápas a už dvě odchytané nuly. Pustí ještě Turka do branky?

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze