Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj Jágr týmu vyhráli Kaberleové

3 2004
Prostějov - Na prostějovských tenisových dvorcích byli v sobotu vidět, známé tváře. Nebyli to ovšem tenisti, ale hokejisti. Na Hané se totiž konal turnaj hokejového Jágr týmu. Jednoznačně v něm bodovali bratři Kaberleové, který ve finále vyprovodili Krafta, resp. Jágra. Na třetím místě skončili Jaroslav Svoboda s Josefem Vašíčkem.

V rámcovém turnaji VIP se měl představit i prezident Václav Klaus, který ale nakonec do Prostějova nedorazil.

"Pan prezident měl startovat v turnaji čtyřher společně s Jiřím Novákem. Nakonec se ale vzhledem k současné politické situaci omluvil," řekl manažer pořádajícího TK Plus Petr Fridrich.

Každý zápas se skládal ze dvou dvouher na jeden set, v případě nerozhodného výsledku určila vítěze čtyřhra.

Jágr s Kraftem ve skupině porazili Karla Pilaře s Jiřím Hudlerem 2:0, Jana Hrdinu s Marianem Jelínkem 2:1 a Josefa Melichara s Ivanem Humlem 2:0. Vítězný pár bratrů Kaberleových zdolal Svobodu s Vašíčkem 2:0 a stejným poměrem pak zvítězil i nad Milanem Hniličkou a Jiřím Zelenkou.

Finále bylo jednoznačnou záležitostí bratrů Kaberleových. Tomáš Kaberle porazil Krafta 6:1 a stejným výsledkem František Kaberle zdolal Jágra.

"Kromě přípravy bylo hlavním účelem se v tenisovém turnaji pobavit. I když čtyři až pět utkání za pět hodin dalo tělu pořádně zabrat," řekl Tomáš Kaberle.

"Konečně se nám podařilo v tomto turnaji zvítězit. Loni jsme vedli ve finále v rozhodující čtyřhře už 4:0, ale zápas jsme nakonec prohráli," dodal obránce Toronta, který prohlašuje, že patří k tenisovým samoukům.

"Podávám levou rukou, údery hraji pravou. Ale vychází mi to. Těžší než finále však byl semifinálový zápas, kdy jsem se o vítězství hodně tahal se Svobodou," řekl Tomáš Kaberle.

Výsledky:
Finále:
F. Kaberle, T. Kaberle - Jágr, Kraft 2:0 (T. Kaberle - Kraft 6:1, F. Kaberle - Jágr 6:1). 
O 3. místo: Svoboda, Vašíček - Hrdina, Jelínek 1:0.

Hokejové hvězdy na tenise. Jaromír Jágr podává na turnaji v Prostějově.

Jaromír Jágr při zápase s Jiřím Hudlerem.

Tomáš Kaberle v utkání s Milanem Hniličkou na centrálním kurtu.

Ve jednom páru se spolu sešli politik Ivan Langer (vlevo) a tenista Jiří Novák.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze