Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj se blíží, chystají se barmani i doktoři

15 2004
Praha - Cestáři malují silnice, stánkaři oprašují pulty a nedaleká poliklinika posiluje pohotovostní služby. Jen co vystoupíte na stanici metra Českomoravská, zaznamenáte neobvyklý ruch. Ulice pražských Vysočan, bezprostřední okolí Sazka Areny, se chystají na rušné týdny. "Vezmeme výpomoc a prodloužíme otvírací dobu," říká Taťana Valachovičová z Tipsport baru, kde se scházejí sázkaři.

"Uvažovali jsme o zahrádce, ale radnice chtěla osmnáct tisíc korun za pronájem chodníku..."

Vedle sídlí i pobočka konkurenční Fortuny. V obou si můžete vsadit ještě pár vteřin před zahájením zápasu.

Hřmotný výčepní v Restauraci Kovářská, která je na dohled od haly, měl večer čas na cigáro. Lokál byl poloprázdný, tentokrát nezabrala ani do půl těla odhalená servírka. Klid před bouří?

"Otevřeno budeme mít do půlnoci jako teď. Nával zvládneme," pokrčí rameny. Za pivo počítá 16 korun.

Hord rozdivočelých fanoušků se nebojí. Má poplašné zařízení, jímž je schopen do pěti minut přivolat policii. Ta sídlí jen pár desítek metrů odtud, přes autobusové parkoviště.

Za rohem problikává cedule Clinicum, nemocnice s poliklinikou. "Budeme mít posílenou pohotovostní službu na všech odděleních, třeba tři chirurgy a dva internisty navíc. Vyblokujeme i další lůžka pro naléhavé případy," plánuje Soňa Musilová, náměstkyně ředitele pro léčebnou a preventivní péči.

Opravili cedule a šipky v okolí, znovu proškolili recepční i ochranku objektu. "Nabízeli jsme i speciální péči pro VIP hosty, ale nebyl zájem," dodá doktorka Musilová.

PŘÍPRAVA NA HOKEJOVÉ MISTROVSTVÍ. Obsluha v královéhradeckém Sport Café baru připravuje obří televizi.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze