Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj v Prostějově si zahrají Jágr i Klaus

2 2004
Prostějov - Sedm dvojic složených z hokejistů NHL se zúčastní tenisového turnaje čtyřher v Prostějově. Jaromír Jágr si coby největší hvězda turnaje zahraje s Milanem Kraftem, chybět bude naopak debl, který loni turnaj vyhrál, tedy Václav Prospal a Jaroslav Bednář. Souběžně hraný turnaj VIP si zahraje i rezident republiky Václav Klaus.

Jeho partnerem ve čtyřhře bude Jiří Novák, česká tenisová jednička.

"Vzhledem k tomu, že fotbalisté vypadli v semifinále mistrovství Evropy s Řeckem, tak pan prezident do Portugalska na finále nepoletí. Proto je jeho účast na turnaji VIP jistá na 99 procent," řekl manažer turnaje Petr Fridrich.

V soutěži budou startovat i další přední čeští tenisté z Prostějova, Rade Štěpánek vytvoří dvojici s Tomášem Chrenkem.

V turnaji hokejového Jágr týmu budou chybět obhájci loňského prvenství Václav Prospal s Jaroslavem Bednářem. "Prospal musel odcestovat za rodinou a Bednář letěl do Ruska kvůli přípravě na příští sezonu. Proto bude startovat lichý počet dvojic,"
vysvětlil Fridrich.

Ve skupině A budou startovat dvojice Jágr - Milan Kraft, Karel Pilař - Jiří Hudler, Josef Melichar - Ivan Huml, Jan Hrdina - Marian Jelínek a ve skupině B bratři František a Tomáš Kaberleové, Milan Hnilička - Jiří Zelenka a Jaroslav Svoboda s Josefem Vašíčkem.

Turnaj začne v 9:00, ve skupinách se bude hrát systémem každý s každým. Vítězové se střetnou ve finále a druzí ze skupin o třetí místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze