Turnaj ve Zlíně začal remízou

Z l í n - V úvodním utkání 6. ročníku turnaje ve Zlíně, Česká pojišťovna Cupu, remizovalo Rusko s hokejisty Finska 2:2. Oba celky si připsaly po bodu do tabulky nového ročníku Euro Hockey Tour. Obě branky Finů padly v přesilových hrách a u obou byl útočník Hurme. O dělbě bodů rozhodl pět minut před koncem Dobryškin.

Do ruského výběru se prosadil jediný "krajánek" Petrenko, nová posila extraligových Vítkovic, a ukázal se v 8. minutě, kdy uvolnil na levém křídle Bece, který tvrdou střelou pod břevno otevřel skóre. Již předtím mohli jít do vedení hráči soupeře, ale ruský gólman Podomackij Petriläinenovo sólo zlikvidoval. Branky se Finové dočkali v 17. minutě. Při přesilové hře vyrovnal tečovanou střelou Hurme.

V úvodu druhé části dostali Rusové příležitost hrát dvě minuty pět na tři, ale Sapožnikov ani Karpov toho nevyužili. Stejnou výhodu měli vzápětí osmatřicet sekund vicemistři světa, a když se vracel první vyloučení Markov, dotlačil Miettinen puk do sítě. Rusové poté vyvinuli tlak, pokusy Krasotkina, Archipova i Karpova však vždy zastavila tyč Toskalovy branky. Náskok Finska mohli zvýšit Miettinen, ale Podomackij jeho sólový nájezd opět kryl a pět minut před koncem rozhodl Dobryškin o dělbě bodů.

Rusko - Finsko 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
8. Bec (Petrenko), 55. Dobryškin - 17. Hurme (Sihvonen, Nummelin), 28. Miettinen (Hurme). Rozhodčí: Šindler - Bádal, Pouzar (všichni ČR). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 1500.