Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Autor hattricku Seguin miluje O2 arenu. Mám tu anděla strážného, říká

Kanaďan Seguin se raduje z branky spoluhráče O'Reillyho do sítě Běloruska ve čtvrtfinále hokejového MS. | foto: Reuters

14 2015
Pražská O2 arena se pomalu stává nejoblíbenější halou Tylera Seguina. Hvězdný kanadský útočník tu v roce 2010 vstřelil svůj první gól v NHL, ve čtvrtek zase řídil výhru nad Běloruskem hattrickem.

Když se sečtou jeho zápasy v O2 areně, dal Seguin v deseti z nich už devět branek. Tu první vstřelil jako nováček Bostonu 10. října 2010, dalších osm přidal v osmi utkáních nynějšího mistrovství světa.

Poslední tři vstřelil Bělorusku ve čtvrtfinále, v němž byl vyhlášen nejlepším hráčem.

„Asi tady mám pod stropem anděla strážného,“ pousmál se forvard Dallasu po postupu do semifinále. „Já hodně stavím svou hru na rychlém bruslení, takže větší evropský led mi vyhovuje. Od začátku turnaje se ke mně sice puky moc neodrážely, ale našel jsem cestu, jak je posílat do branky.“

Byl zápas s Běloruskem tak jednoduchý, jak vypadal?
Od první buly jsme se drželi herního plánu. V předešlých zápasech jsme neměli moc dobrý start, takže jsme si to chtěli pohlídat. Díky rychlému gólu jsme se dostali do pohody, pak už jsme hráli, co jsme potřebovali, a navyšovali skóre.

Spezza: Další zápas bude nejtěžší

Povedenými kličkami bavil ve čtvrtfinále diváky i kanadský útočník Jason Spezza. Seguinův klubový spoluhráč z Dallasu si proti Bělorusku připsal asistenci a v 56. minutě pečetil výsledek přesnou trefou do malé skulinky z úhlu.

Pár minut poté už měl myšlenky na semifinále. „Na další zápas se připravíme jako na ten nejtěžší,“ řekl. „Uvidíme, koho dostaneme. Finové jsou velmi ukáznění. Češi se na turnaji jako tým zlepšují a velký vliv bude mít i podpora domácích diváků.“

Bělorusové ve skupině porazili USA, získali 14 bodů. A vy jste jim nastříleli devět gólů. O čem to svědčí? 
O tom, kam až jsme dospěli jako soudržný a stále se zlepšující tým. Nepřeceňoval bych skóre, myslím, že zápas nebyl až tak jednoznačný. Podobně jako ty, ve kterých jsme dali gólů deset. Ale měli jsme dobrý start, na tom jsme chtěli stavět, a jsme rádi, že se to povedlo.

Cítíte, že kanadské výkony jdou trvale nahoru?
Stoprocentně. Nejsme už ten tým, který se sešel před dvaceti dny ve Vídni. Každý den jsme se zlepšovali, rostli jsme jako mužstvo a stmelili se. Teď v tom jen pokračujeme.

Není před semifinále ošidné, že vyhráváte tak vysokým rozdílem? Ať už narazíte na Česko, nebo na Finsko, přece jen vás bude čekat silnější protivník než v předchozích zápasech.
Myslím, že jsme vyhrávali s takovým skóre, protože jsme se neodchýlili od taktiky. Když jsme vedli 4:0, dali jsme trochu nohu z plynu, ale hráli jsme dál bez výkyvů náš kanadský hokej. A s tím půjdeme i do semifinále.

Soupeře takový výsledek spolehlivě varuje, co myslíte?
Pro nás je hlavní, jak budeme hrát my. Každý den se zlepšujeme a to mě moc těší.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze