Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tým je složený dobře, ale potřebujeme brankáře

7 2008
Brno - Byl to pro něj zřejmě nejhorší domácí zápas za rok, co trénuje hokejovou Kometu. Brněnský tým v souboji s Havířovem propadl a jeho kouč Rostislav Čada si od fanoušků musel vyslechnout nepěkné věci. Přesto po zápase ochotně čelil dotazům novinářů. „Byl jsem rád, že i když se nedařilo, tak to kluci nepoložili a pořád bojovali," hodnotil Čada.

"Bohužel v koncovce jsme se nemohli prosadit, bylo to příliš měkký a neagresivní,“ pokračoval trenér.

Hned na začátku jste ale vedli 2:0 a mužstvo se mohlo uklidnit. Proč se tedy utkání vyvíjelo tak špatně?
Souhlasím, začali jsme velice dobře, vedli 2:0 a měli jsme další šance. Ty jsme bohužel neproměnili a inkasovali dost laciné góly. Ne dost, ale hodně laciné. Pak jsme znervózněli a už jsme se nevrátili do toho odhodlání, soustředění a do té herní pohody, se kterou jsme začali. A s tím jsme bojovali celé utkání.

Vaše mužstvo je ale dost zkušené na to, aby doma znervóznělo v zápase s Havířovem, nemyslíte?
Souhlasím. Ale vždycky je to o tom dění v konkrétním utkání, o jeho vývoji. Když se nedaří, když hráč moc chce a je přemotivovanej, tak potom začnou dělat chyby i tak zkušení hráči, jako máme my.

Už před Vánocemi se vám úplně nedařilo, fanoušci byli rozzlobení. Je v mužstvu nyní cítit nervozita?
Já bych neřekl, že je tam nervozita. Je cítit to, že hráči hodně chtějí.

Jak se vám vlastně na střídačce poslouchají zlostné reakce diváků?
Já neslyším všechno to co vy. Musím být soustředěný na řízení mužstva. Pokud něco slyším, příjemné to určitě není. Ale myslím si, že jsem tu u mužstva doposud odvedl určitě ne špatnou práci a statistiky to dokazují. Já mám čím argumentovat.

Tak tedy?
Když to srovnám s loňskou sezonou, s časovým obdobím, ve kterém se nacházíme, tak máme pořád třetí nejproduktivnější útok, máme pořád více než dvacetiprocentní využití přesilovky. Máme šest hráčů přes 35 bodů v individuálním hodnocení, zatímco loni byli nejlepší hráči kolem 15 bodů. A tohle jsou statistické výsledky, které jsou optimistické a o které je třeba se do budoucna opřít.

V posledních zápasech se vám ale nedaří, prohráli jste potřetí z posledních pěti zápasů. Není tým v dlouhodobější krizi?
My bychom potřebovali především uzdravení (brankářů) Kamila Jariny nebo Lukáše Hronka, aby se mužstvo uklidnilo. Protože když si opět vezmu statistiky, což je strašně důležité, tak všichni naši přímí soupeři mají brankáře s lepší úspěšností než my. A to výrazně. Nebudu to svádět jen na brankáře. Ale my jsme dnes vyslali 36 střel proti 19 Havířova. V sezoně máme průměr 26 střel na našeho brankáře za zápas, zatímco na Horčičku v Chomutově chodí průměrně 32 střel. Máme o šest střel míň a přesto jsme tam, kde jsme.

Nemělo by ale mužstvo hrát jinak, když chytáKubeš? Když třeba špatně vyráží puky, neměli by se tedy obránci chovat jinak?
Ti hráči si dost dobře neuvědomí, kdo v té brance je. V zápalu hry hrají pořád tím stejným způsobem. A Tomáš Kubeš tady v předcházejících dvou sezonách odchytal pět, slovy pět utkání. A nyní za situace, kdy je tady mnohem větší tlak, odchytal už patnácté (důrazně) utkání.

Takže vás kromě brankáře nic netíží? A až se uzdraví Jarina, tak podle vás bude tým znovu šlapat?
Já jsem přesvědčený, že s brankářem se celá obranná hra víc uklidní. Ale jinak samozřejmě po dnešku nás tíží všechno. Přesilovka by mohla být lepší, nadřeme se na branky a sami laciné dostáváme. Ale opakuji, že tým je z hlediska hráčského materiálu složený dobře, je tam dobrá atmosféra, hráči chtějí pracovat. Potřebujeme, aby se nám vrátili do sestavy všichni hráči, a to mužstvo určitě bude podávat výkony, jaké má.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze