Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tým možná posílí Kaberle, kapitán je Reichel

25 2003
Praha - Že by přece jenom hokejovou reprezentaci posílil obránce Tomáš Kaberle a zastoupil tak Martina Škoulu, jemuž start na mistrovství světa zakázal klubový lékař? "Je to na devadesát devět procent," prozradil manažer týmu Zbyněk Kusý. "Tomáš má chuť jet, ale ještě mu musí start posvětit klubový lékař v Torontu," řekl hráčův otec František Kaberle. Jasno by mělo být ještě dnes. Jeden otazník se vyřešil ještě před odletem. Tým už má kapitána: Roberta Reichla. Dále čtěte: Na šampionát bez Ručinského a Škouly Na šampionátu se představí několik hvězd x Český tým tvoří vůdci, ale i dvanáct nováčků x Kotrla pořád čekal, kdy vypadne x Patera s Procházkou budou fandit u televize x Lener oznámil nominaci na hokejové MS x Fanoušek jezdí na MS, ale za lístky neplatí

Tomáš Kaberle se po náročné sezoně v Torontu trenérům omluvil. Přesto je možné, že do Finska nakonec přiletí.

"Mluvil jsem s ním včera odpoledne. Prý mu volali manažer Kusý a Vláďa Růžička, který ho prý doslova prosil, aby přiletěl. Tomáš má chuť jet, ale záleží, jak se k jeho startu postaví klubový lékař v Torontu," prozradil hráčův otec František Kaberle.

Dnes se prý ještě Tomáš Kaberle pokusí lékaře v Torontu sehnat. "Měl problémy se zuby, ale to už je v pořádku. Jenomže má nějakou bouli na tříslech. Doktor mu na to řekl, že se to srovná, když teď nebude hrát. Jenomže teď ho musí navštívit znovu. Když mu start na mistrovství povolí, mohl by v neděli odletět z Toronta," řekl Kaberle starší.

Zpráva o možném příjezdu Tomáše Kaberleho hokejisty na Ruzyňském letišti zaskočila. "Že přijede? To musí být nějaká blbost," divil se Martin Straka.

Robert Reichel povede český hokejový tým na mistrovství světa ve Finsku s kapitánským “Céčkem” podle očekávání i podle přání čtenářů iDNES, kteří jej v anketě jasně upřednostnili před Martinem Strakou. Ten bude spolu s Jaroslavem Špačkem nosit na dresu písmeno “A” označující kapitánovy asistenty.

Kouč Slavomír Lener to oznámil před odletem týmu do Finska, kde v sobotu od 15.00 vstoupí česká reprezentace do turnaje utkáním proti Slovinsku. Tam ale ještě bude Reichel chybět, do Helsinek přiletí z kanadského Toronta v sobotu odpoledne.

S reprezentačním týmem nakonec do Finska odlétá jako náhradník Milan Michálek. Místo Martina Ručinského, jemuž start na šampionátu zakázal klubový lékař St. Louis, by měl být na soupisku týmu dopsán Jiří Hudler.

Tým už i s Michálkem se sešel na letišti po jedenácté hodině. Tradičně největší porce práce padla na maséry. "Balili jsme včera večer. Naše výbava má dvě tuny nadváhu. Museli jsme připlácet," uvedl vedoucí týmu Martin Urban.

Večer absolvují hokejisté v už Helsinkách krátký trénink. "Jenom vypotíme únavu z cesty," plánuje Slavomír Lener. Na tréninku maséři slavnostně představí hráčům maskota týmu. Co pro příležitost šampionátu vybrali zatím neprozradili.

Roberta Reichla by za kapitána národního týmu zvolili i čtenáři iDNES

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze