Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


U Martinců se bude fandit tak napůl

3 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Na Rakouskou branku vyslali o čtyři střely méně než soupeř na jejich, přesto vyhráli 5:1. Podobně chtějí v neděli večer němečtí hokejisté vyrukovat i na český národní tým. Obrana, disciplína a důraz. Jako zaklínadlo opakují tahle slova hráči Německa, kteří už si zajistili účast ve čtvrtfinále. Teoreticky mají Němci dokonce šanci vyhrát skupinu. Dále čtěte: Chytat bude Málek x Lener čeká na Kubu

"Vývoj je zajímavý, ale všichni víme, že Češi jsou světová extratřída, pro nás bude hlavní naladit formu na čtvrtfinále," říká útočník Tomáš Martinec.

Němci nepropadají předčasnému nadšení. I když cíl pro šampionát už dávno překročili. "Naším úkolem bylo zachránit se v elitní šestnáctce," tvrdí Martinec.

Teď je výběr trenéra Hanse Zacha mnohem dál, jen dva body za českým týmem.Ze čtyř zápasů zatím prohrál jediný, 1:3 se Slovenskem.

Kromě něj však Němce zatím neprověřil žádný silný tým, střetli se jen s Japonskem, Ukrajinou a s Rakouskem. "I to ale byly těžké zápasy," tvrdí útočník Sven Felski. "Je jedno, proti komu hrajete, důležité je dodržet dohodnutý systém a dát do toho sto procent sil. Pak se dá při troše štěstí porazit každý," myslí si.

I zkušený šestatřicetiletý útočník Leonard Soccio tvrdí: "V dalších zápasech nebudeme nic měnit. Ani s Rakouskem jsme nehráli žádný hurá hokej. Vycházíme z obrany a důrazem před brankou, vlastní i soupeřovou."

Zvláštní náboj bude mít zápas s Čechy hned pro čtyři německé hokejisty. Tomáš Martinec, Martin Reichel, Daniel Kunce i Jan Benda mají české předky, Reichel je dokonce bratrem českého kapitána Roberta. Smůlu má Benda, který si v zápase s Rakučany natrhl vaz v koleni a určitě nenastoupí.

Tomáše Martince bude zase sledovat v televizi z Pardubic jeho syn Filip i otec Vladimír, mistr světa. "Naši tam mají kluka na hlídání," říká naturalizovaný Němec, útočník Mannheimu. U Martinců se prý bude fandit oběma najednou.

"I když táta už národní tým netrénuje, myslím, že mu bude přát. Ale zároveň chce, aby se dařilo mně. Něco jako: Dej tři góly, ale ať je Češi dají taky," usmál se. Zápas Česko - Německo se hraje v neděli od 19 hodin a na iDNES můžete sledovat průběh v on-line reportáži.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze