Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Účastí v play-off splnili Hradečtí své cíle

20 2004
Hradec Králové - Prvoligoví hokejisté Hradce Králové se ve čtvrtfinále play-off utkali s nejnevhodnějším soupeřem. Třikrát prohráli a mají po sezoně. „Škoda prvního zápasu v Jihlavě. Kdybychom ho dokázali dotáhnout do vítězného konce, vše by bylo jinak,“ lituje těsné prohry hradecký asistent Robert Horyna.

„Šancí jsme měli dost, ale pokaždé jsme skončili na brankáři Suchanovi,“ poskytl doplňující informaci hlavní trenér Vladimír Jeřábek.

„Ke druhému zápasu nemá cenu se vracet. Rozhodl laxní začátek,“ hledá příčiny druhé porážky na jihlavském ledě Jeřábek.

Hradečtí se však nesesypali a ve třetím vzájemném zápase byli Dukle více než vyrovnaným soupeřem.

„Myslím si, že i přes porážku byl zápas pro diváky krásným závěrem sezony,“ řekl Jeřábek. Trenér má pravdu, publikum se skutečně královsky bavilo. Nejprve se zatajeným dechem sledovalo, jestli se podaří dotáhnout dvoubrankové manko, poté trnulo v prodloužení a nakonec se svými hokejisty prožívalo zklamání.

„Diváci byli fantastičtí. Opravdu je hrozná škoda, že jsme prohráli. Jsem přesvědčený, že na čtvrtý zápas by jich přišlo ještě mnohem víc,“ řekl Robert Horyna. „Kdybychom s takovým nasazením hráli v celé sezoně, diváci by si za námi cestu našli,“ věří asistent trenéra.

I přes prohru ve čtvrtfinále však v hradeckém táboře panuje spokojenost. „Jsme rádi, že jsme se dostali do play-off a splnili tak cíl, který jsme si dali před sezonou,“ říká trenér Jeřábek a jedním dechem dodává: „Myslím si, že jsme měli takovou sílu, že kdybychom ve čtvrtfinále narazili na jiné mužstvo, měli bychom větší šanci projít dál.“

Třídenní oddech, poté pár tréninků víceméně na rozloučenou a dlouhá pětiměsíční pauza bez ostrého mistrovského zápasu. Tak ve zkratce může vypadat program kteréhokoliv královéhradeckého hokejisty.

„Začínat sezonu za třicetistupňových veder a končit v polovině února je podle mne s prominutím blbost,“ komentuje asistent Robert Horyna.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze