Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Udělal jsem ostudu Slavii i českému hokeji, hlesl zdrcený Svoboda

JE POZDĚ. Adam Svoboda dostává rozhodující gól | foto: Michal Šula, MF DNES

3 2008
Ještě ve výstroji seděl v kabině a nepřítomně koukal před sebe. Když zahlédl, jak se k němu blíží novináři, jeho výraz nabral ještě smutnější odstín. "Udělal jsem ostudu Slavii i celému českému hokeji," pronesl tragicky brankář Adam Svoboda.

Mluvil potichu, rukama opřený o kolena a hlas se mu občas zatřásl.

Věděl, že právě kvůli jeho chybám přišla Slavia o postup do semifinále Ligy mistrů. V rozhodujícím duelu prohrála vysoko 1:5.

"Je ve mně taková bezmoc. Mrzí mě to vůči klukům. Druhý gól jde jednoznačně na můj vrub, to je neomluvitelné. Puk mi sice zaplachtil, ale měl jsem tam jít tělem. A já tam dal jenom rukou," spílal Svoboda.

Co jste si v tu chvíli říkal?
Ještě nebylo nic ztraceno. I za stavu 1:3 bylo relativně dost času. Měli jsme tlak, tak jsem doufal, že tam nějaký gól dotlačíme a výsledek otočíme. Jenže jakmile dali Švýcaři čtvrtou branku, byl už konec.

Na ledě jste vypadal hodně smutně.
Myslím, že si dost dobře uvědomuju, jakou jsem udělal chybu. Takové góly člověk pustit nechce. Stalo se, už to nevrátím.

Dá se vaše zklamání srovnat s něčím, co jste v kariéře zažil?
Mrzí mě, že jsem udělal takovou chybu. Udělal jsem ostudu Slavii i celému českému hokeji. Moje selhání je hodně vidět. Myslím, že do té doby jsem nechytal špatně, ale pak se to tam nasypalo.

Nejste na sebe příliš krutý?
Co mám říct? Smůla, že jsme nedali góly. Když hráč netrefí prázdnou bránu, lidi se chytí za hlavu. Ale když brankář dostane takový gól, ukážou prstem na něj. To je přece jasné.

Jak budete zapomínat?
Určitě to ve mně nějaký den bude, to je bez debaty. Ale v pátek už se hraje extraliga. Jak zapomenout? Jedině hokejem. Čeká nás tolik zápasů, že se bude zapomínat snáz.

V brance jste moc práce neměl, bylo to pro vás o to nepříjemnější?
Soupeř se hodně tlačil do brány, házel obloučky a startoval na puky. Pak nám ujížděl a dával góly.

Při kterých jste byl možná zbytečně moc povyjetý z branky, nemyslíte?
Když je hráč s pukem na kruhu, nemůžu přece odjet na druhou stranu. I když tam je volný hráč. Musím zůstat s ním. Když pak dá rychlou přihrávku a ten druhý střílí bez přípravy, blbě se tam dostává... Pan Sulander měl dneska den, já ho neměl.

Nebojíte se, že může porážka srazit Slavii k zemi?
Myslím, že kluci hráli fantasticky. Byli jednoznačně lepší. Nebylo nám shůry dáno. Respektive mně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze