Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ujčík se v tom tichu nemohl pořádně radovat

9 2001
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - U pravé tyčky v pohodě doklepl do odkryté branky. Hokejový útočník Viktor Ujčík při přesilovce zakončil perfektní kombinaci a poslal českou reprezentaci proti Kanadě do vedení. V národním týmu se trefil po sedmi zápasech, střelecké soužení ho pronásleduje také v extralize. "Snad jsem se na tomhle gólu zase nezastavil," špitne dvojnásobný mistr světa. Góly moc potřebuje, přitom to nevypadalo, že by se po tomhle moc radoval. Jen tak zvedl ruce. Zpravodajství ze zápasu

Vy jste neměl radost?
Ale měl, opravdu hroznou. Ale tady v hale bylo takové ticho, že se nešlo ani radovat nijak viditelně. Uvnitř to však byly emoce obrovské.

Střelecky se teď trápíte, za každý gól musíte být šťastný...
A jak. Jenom doufám, že jsem se zase na delší dobu nezastavil.

Reprezentace teď válí, můžete si pohodu přenést i do Slavie?
Všem, co to v lize moc nejde, tyto zápasy s národním týmem obrovsky pomáhají. Vyhrává se, to pomůže na sebevědomí. A doufám, že se to projeví.

Hráli Kanaďané hodně zákeřně?
Dělali to, co jsme od nich čekali. Hodně drželi hokejky, tahali nás za dresy. Provokovali, bylo spoustu vyloučených a hra byla taková rozháraná. Snažili se nás podobnými zákroky rozhodit.

Ke konci jste vypadali utahaně. Hodně docházely síly?
Bylo to tak, únava se projevila.

Na velkých akcích dovedete ty silnější kanadské týmy porážet, ale tyta slepená mužstva hráčů z Evropy vám dělají většinou potíže...
Kanada hraje pořád stejně. Pouze při evropských turnajích nejsou hráči pod takovým tlakem, tolik se od nich nečeká. Jdou do toho po hlavě, nemají co ztratit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze