Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ujčíka zvali, ale na čtyři roky staré adrese

22 2001
Praha - O víkendu byl doma v Jihlavě s rodinou. Chtěl si užít trochu volna, toho v sezoně moc mít nebude. A pak mu v sobotu volá jeden z příbuzných: "Hele, proč nejsi na tom reprezentačním srazu? Říkali to v televizi." Hokejový útočník Viktor Ujčík měl právě být v Karlových Varech, kde se setkal olymijský tým pro Salt Lake City. Jenže slávistický kanonýr o tom nevěděl. Podivné? "Trenér Martinec mi pozvánku poslal, ale na adresu, kde už čtyři roky nebydlím," vysvětluje Ujčík. "No a nikdo mi nezavolal, nic jsem netušil."

A to se o srazu nedozvěděl jinak? "Něco jsem četl v novinách. Ale myslel jsem si, že je to třeba jenom pro hráče, kteří byli nominováni na Zlatou hokejku," říká. "A nás ostatní že pozvou na jindy."

V pátek večer po pohárovém zápase v Plzni tedy nasedl do auta a pádil do Jihlavy. Kousek vedle se chopil volantu slávistický kouč Vladimír Růžička a zamířil do Karlových Varů. Legendární centr je totiž jedním z asistentů trenéra u olympijského týmu... Proč nic neřekl? "Růža měl za to, že jsem stejně jako ostatní dostal pozvánku a o všem vím," objasnil Ujčík.

Ostatní nominovaní hokejisté hráli golf, proháněli se na tenisových kurtech, pak rozmlouvali s realizačním týmem. Večer zašli do divadla na vyhlášení Zlaté hokejky, pobavili se na slavnostním rautu. Nemrzí Ujčíka, že o setkání přišel? "Vůbec ne. Hrozně rád jsem byl s rodinou, měl jsem jeden z posledních volných víkendů před extraligou," hlásá.

V úterý mu zavolal kouč Martinec a všechno si vyříkali. "Úplně v pohodě jsme si to vysvětlili. Až se příště přestěhuju, budu to muset hlásit na svazu," usmívá se Ujčík.

Potřebný formulář vyplní ve Zlíně, stejně tak ho změří kvůli společnému oblečení. Na začátku září se tam uskuteční turnaj Euro Hockey Tour, hbitý útočník tím vlastně prozradil, že je prvním jistým nominovaným.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze