Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Upovídaný Brett Hull

9 2003
Detroit - Led skřípe pod bruslemi, nárazy puku práskají a duní. Kromě povelů kouče je při tréninku Detroit Red Wings nejvíc slyšet zlostné sípání Bretta Hulla: „Proč to děláme tak komplikovaně?“ Tak se dá spisovně přepsat jeho láteření. Ve skutečnosti však za každým slovem následuje vulgární anglické slůvko začínající na písmeno f.

Jedinečná postavička, tenhle Hull. Syn proslulého kanonýra Bobbyho sám patří mezi nejlepší střelce historie NHL. Devětatřicetiletý podsaditý chlapík nevydrží mlčet.

Rozlítil ho průběh jednoho cvičení a na ledě i na střídačce hledá osobu, které by sdělil své připomínky.

Nespokojená hvězda přitom neustále gestikuluje a nadává. Jenže nikdo si jí ani nevšimne. Nikdo se nediví, nikdo ji neuklidňuje.

Kouč, asistenti, mužstvo... Nikdo se ani neotočí. Jsou zvyklí...

Svérázný Hull platí za nejkontroverznějšího řečníka v NHL. „Za lístek na hokej, jaký se dneska hraje, bych nedal ani dolar!“ tvrdil před časem. Mnohé kolegy pobouřil, když prohlásil, že většina hokejistů je přeplácených.

Není většího reptala ani šaška v kabině Red Wings. A pokud Hull nemá publikum, tak si brouká aspoň pro sebe. Třeba: „Není důležité, jak se cítíš, ale jak vypadáš!“  

Autor:


Témata: Brett Hull

Najdete na iDNES.czmobilní verze