Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uram prohrál sázku. Musel hlídat slovenského prezidenta

Marek Uram v uniformě hradní stráže | foto: pravda.sk, Stanislav Benčat

13 2008
Prohrál sázku a musel hlídat slovenského prezidenta. Hokejový útočník Marek Uram na sebe oblékl výstroj čestné stráže hlavy slovenského státu a stal se jejím členem. "Jsem rád, že to mám za sebou," usmála se někdejší opora extraligového Znojma, když "služba" skončila.

"Je to vážně hodně těžká práce. Ze začátku jsem měl zvláštní pocit. Ne trému, ale zvláštní pocit. Skutečná tréma se dostavila, až když ke mně přišel pan prezident," citoval Urama server pravda.sk.

Jak se vlastně Marek Uram v uniformě čestné stráže slovenského prezidenta ocitl? U příležitosti otevírání víceúčelového hřiště v Bojné u Topoľčan prohrál s prezidentem Gašparovičem sázku ve střelbě na fotbalovou branku.

Prohrál a musel do uniformy. Co by se stalo, kdyby byl ve střelbě úspěšnější než slovenský prezident? To by se Ivan Gašparovič musel na krátký čas stát při extraligovém duelu Slovanu rolbařem a upravit ledovou plochu.

. Video

jak Marek Uram hlídal prezidenta, najdete ZDE

Marek Uram kvůli tomu, že sázku prohrál, musel se stát členem hradní stráže. "Dalo se to vydržet. Ale přece jen, každý jsme trénovaný na něco jiného. Pro mě je přirozenější hokej," usmál se útočník bratislavského Slovanu.

Málem se dostal i do problému. Když prezident Gašparovič kontroloval Uramovu uniformu, našel podstrčenou lahvičku slivovice. "Něco takového jsem čekal. Pan prezident je velký vtipálek," řekl Uram.

A jak byl se svojí neobvyklou stráží spokojen prezident Ivan Gašparovič? "Byl jsem víc než spokojený. Cítil jsem se opravdu bezpečně. Šlo o příjemné zpestření dne," řekl.

Dovolí si Uram další podobnou sázku? "Myslím, že jednou to stačilo," pravil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze