Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


USA sužuje hurikán. Stihne Lang odletět?

13 2004
Hilton Head, Praha - Dopad hurikánu Charley na jihovýchod Spojených států ohrožuje i přílet jednoho z favoritů na zisk Zlaté hokejky do Karlových varů na slavnostní vyhlášení. Kvůli ochromení dopravy musel útočník Robert Lang celý den čekat v Jižní Carolině na spoj do New Yorku a zatím stále není jisté, zda bude schopný přiletět.

Hilton Head, malebný ostrov v Atlantiku na východním pobřeží Ameriky. Ráj rybářů, luxusní rekreační střediska, teplé moře. Právě tam se s rodinou usadil český hokejový útočník Robert Lang, olympijský vítěz a mistr světa, který má za sebou životní sezonu v NHL.

Pobyt na ostrově ale skrývá i takřka každoroční nepříjemnost, vyvolanou častým řáděním živlů v "hurikánové sezoně", která na jihovýchodním pobřeží USA probíhá od srpna do října.

Tentokrát udeřil živel, který dal jméno hokejovému klubu Carolina Hurricanes, s velkou intenzitou. Hurikán Charley se přiblížil od Kuby Mexickým zálivem na východní pobřeží Floridy. Do oblasti okolo Tampy, města vítězů Stanleyova poháru. Kvůli jeho dopadu a hrozbě rozsáhlých záplav už muselo být evakuováno přes 800 tisíc lidí.

Silný vítr a husté deště navíc značně zkomplikovaly dopravu v dalekém okolí. A Langovi znemožnily opustit Carolinu. "Ve čtvrtek strávil na letišti v Savannah celý den," popisuje hokejistovy trable Pavel Maršoun z agentury SAI, která Langa zastupuje.

Hráč se vrátil zpět do Hilton Head a čeká, zda se počasí umoudří a podaří se najít vhodný spoj. Jednou z možností je i vypravení leteckého speciálu. "Problém je jen jak ho dopravit do New Yorku, odtamtud už se do Čech dostane bez potíží," říká Maršoun.

Lang má navíc na ostrově manželku Jennifer a syna Kelly Roberta a je možné, že pokud bude v oblasti hrozit akutní nebezpečí, nebude mít chuť odletět. "Jestliže bude potřeba ostrov evakuovat, Robert bude chtít zůstat s rodinou. Děláme však všechno pro to, aby se slavnostního vyhlášení v Karlových Varech zúčastnil," ujišťuje Maršoun.

Centr Detoitu je největším favoritem na zisk prestižní české trofeje. V sezoně vedl bodování celé NHL, po první polovině hlasování skončil byl první s náskokem jedenácti bodů před loňským vítězem Milanem Hejdukem - více ZDE.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze