Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Evan: Zachovat v Ústí hokej, naše krédo. Akcionáři to mají v rukách

Momentka z hokejového derby Ústí - Most. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

25 2014
Ústecký hokej (zatím) nekončí. Lidé z vedení zhruba třiceti miliony zadluženého klubu ve čtvrtek hráčům vysvětlovali situaci a svolali je na 5. května, kdy by měla odstartovat letní příprava.

"Hráčům se řeklo, že hokej tady určitě chceme zachovat. Jen se pořád neví, v jaké formě. Ideální varianta je, že se dá dohromady stávající akciovka. Když to nezvládne, přebere to občanské sdružení, které drží prvoligovou licenci," tvrdí Vladimír Evan, manažer občanského sdružení, jenž nedávno rezignoval na pozici generálního manažera klubu. Právě kvůli vysokým dluhům, které akcionáři neřešili.

"Pořád jim chceme dát šanci. Věřím, že akcionáři udělají maximum pro ústecký hokej, oprostí se od vlastních problémů, hádek či rozkolů. A že dokážou, že jim záleží na tom, aby se tady hrála první liga," apeluje Evan.

Jisté je ale zatím jen to, že v Ústí 5. května odstartuje letní příprava, na níž klub hráče pozval. "Nevím, jestli jsou teď klidnější. Snad jen v tom, že jim bylo řečeno, že tady hokej nezaniká a příprava na sezonu začne. A že se s hráči bude vyjednávat o smlouvách."

Jestli to ale bude stávající akciová společnost nebo jiný subjekt, zatím jasné není. Rozseknout by to měla valná hromada klubu, která se uskuteční už 29. dubna. "Hráče až tak nezajímají nějaké problémy mezi akcionáři, chtějí hrát hlavně hokej. A za ten dostat, co mají ve smlouvách. Chodí do práce, za níž logicky chtějí mít zaplaceno." Ale i v tom je potíž, Ústí totiž pořád hokejistům dluží.

"Dluhy vůči hráčům se musí řešit. Buď to udělá stávající akciovka, nebo lidé, kteří tady potom budou chtít dělat hokej. Určitě nikdo neřekne: Nás ti hráči nezajímají. O tom to určitě nebude. Nějakých padesát šedesát procent hráčů ze stávajícího kádru je přímo z Ústí či z regionu. Mají tady k tomu vztah. A to je ten směr, kterým chceme jít," nastínil Evan, potěšený zájmem hokejistů pokračovat v ústeckém klubu.

"Zatím nikdo z nich neřekl, že tady nebude. Všichni čekají, chtějí tady hrát, ale potřebují vědět, na čem jsou. 3 - 4 hráči mají nabídky z jiných týmů," nazastírá.

Pokračovat by zřejmě mělo v Ústí i trenérské duo Milan Skrbek - Tomáš Mareš. "Já o tom rozhodovat asi nebudu, ale zatím jsem neslyšel žádný názor, že by mělo dojít ke změně." Situace ústeckého hokeje se snad ale změní k lepšímu, Evan je optimista. "Pořád věřím, že třeba akciovka naváže spolupráci s nějakou další společností. Že své problémy vyřeší. Zachránit tady hokej, to musí teď být krédo nás všech."

Jenže čas se pomalu krátí. Přihláška do příštího ročníku první ligy musí být na hokejový svaz podaná nejpozději do konce května.

"Je pravda, že času už moc není.Ale akcionáři to mají pořád ve svých rukách."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze