Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecký trenér Šindel: Ať nový manažer rozhodne, jestli zůstanu

Jaromír Šindel, trenér hokejového Ústí | foto: Karel Pešek, MAFRA

14 2013
Antišindelovské nálady ústeckých hokejových příznivců mají první, byť zatím nehmatatelný výsledek: kouč Jaromír Šindel nechá na rozhodnutí nového manažera, zda má na střídačce pokračovat. Uvedl to v tiskovém prohlášení před středečním prvoligovým zápasem s Olomoucí. Funkci nabídne k dispozici hlavně proto, že vedení odvolalo manažera Jana Kloboučka, který se Šindelem prodloužil smlouvu do roku 2015.

"Po jeho přemístění na marketingový úsek už naše součinnost nemá opodstatnění. Ať o mé další trenérské činnosti rozhodne nový manažer, který za výsledky ponese zodpovědnost," napsal Šindel.

Zatímco jeho působení v klubu je nejisté, Klobouček už se rozhodl zůstat. Bývalý kapitán bude nově marketingovým manažerem. Nebude mu scházet sportovní stránka práce? "Ona moc nebyla ani předtím, času mnoho nezbývalo. Co mi pan Šindel řekl, to jsem s nimi pořešil. Ale věřím, že se i ke sportu budu vyjadřovat," nechce se úplně odstřihnout.

A už se vyjádřil. Podpořil trenéra Šindela, na něhož mají fanoušci averzi: "To je z dob soupeření s Mladou Boleslaví, kdy nás s ní porazil. Já věřím, že má týmu stále co dát. Je tady potřebný."

Fanoušci Lvů neprotestovali

Klid zbraní. Fanoušci hokejových Ústeckých Lvů ve středu při zápase s Olomoucí nepokračovali v protestech. Žádné další transparenty ani skandování Šindel ven! Možná se spokojili s tím, že kouč slíbil dát funkci k dispozici ve chvíli, kdy bude jmenován nový manažer. A že jejich oblíbenec Jan Klobouček bude v prvoligovém klubu pokračovat v roli marketingového manažera. "Počkáme si. Dáme tomu týden, uvidíme, co se tu bude dít dál," řekl jeden z ústeckých příznivců.

Kloboučkovo nedostatečně vysvětlené odvolání z manažerské pozice bylo spolu s mizernými výsledky rozbuškou, která odpálila protesty fanoušků při pondělním zápase s Mladou Boleslaví. Ještě předtím ústečtí příznivci spustili na Facebooku stránku Na podporu Honzy Kloboučka.

"Taková podpora zahřeje. I to je jeden z důvodů, proč jsem práci na novém postu přijal. Klub mi hodně přirostl k srdci díky výborným fanouškům, které stále máme," vzkázal Klobouček věrným.

Ve středu zveřejnil, v čem jako manažer pochybil. Za jeho odvoláním nestál kontrakt s trenérem Šindelem, jak se živě spekulovalo. "V loňském ročníku jsem uzavřel sponzorskou smlouvu, která byla pro danou sezonu velice výhodná, ale v dlouhodobém horizontu už ne. Byla to nováčkovská chyba a pracuji na její nápravě," uvedl Klobouček. V nové roli bude působit od 1. prosince, jako marketingový asistent zůstává Jiří Pelc.

"Každý si pod tím zavádějícím názvem marketing představí, že budu lepit reklamy. Ale ona to práce moc jiná než dosud nebude. Na co jsem předtím neměl tolik času, to teď bude mou hlavní náplní. Objíždět sponzory, shánět peníze," poznamenal Klobouček. Ještě v minulé sezoně byl generální manažer, pod novým představenstvem jen manažer, nyní šéfuje marketingu.

"Mně nezáleží, jak se funkce jmenuje. Že jsme vypustili slovo generální, to bylo kvůli tomu, abychom si na nic nehráli. Jde hlavně o náplň práce. A to, co mám na starost, mě hodně baví. Jednání s lidmi, přesvědčovat je. Vyloženě se těším, že na to budu mít víc času."

Jenže shánět peníze pro Ústecké Lvy, to je sisyfovská práce. Zvlášť, kdy je tíží dluhy i vůči hráčům. "Chci dluhy řešit, ale je šichta sponzory přesvědčit. Beru to jako výzvu. Nálada mezi lidmi a firmami je v celé republice dost špatná," poznal funkcionář Klobouček. "Jsem ale rád, že už nebudu muset dělat tolik cifršpiona. Tedy hlídat rozpočet. Snad to bude ku prospěchu."

Autoři: ,


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík

Najdete na iDNES.czmobilní verze