Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústečtí diváci podpořili zraněné hokejisty

Ústečtí fanoušci s plakátem se vzkazem pro zraněné hráče. | foto: Martin AdamecMF DNES

6 2004
Ústí nad Labem - Za pár minut bude vhozena úvodní buly utkání ústeckých a berounských hokejistů. Moderátor stojí ve středu kluziště a přes mobilní telefon je ve spojení s Václavem Drábkem a Ondřejem Křížem, obránci Ústí, kteří měli po návratu z tréninku vážnou autonehodu.

Vyvolaný hromový aplaus a podpora diváků znamenaly pro hráče citelnou podporou. "Určitě to je smutná událost, která nás všechny v kabině zasáhla.
Výsledek zápasu to však neovlivnilo, víme, že kluci jsou v relativním pořádku. Hlavně, že jsou naživu," tvrdil ústecký útočník Petr Lipina, že koncentraci hokejistů nepříjemná událost neovlivnila.

Berounský trenér Otakar Vejvoda po výhře svých svěřenců 2:1 složitou situaci v ústeckém táboře chápal. "Ústí bylo v těžké pozici a je možné, že na ně zapůsobila nehoda hráčů. Oba kluky znám a s celým mužstvem jim držíme palce, aby jim to dopadlo dobře a aby se co nejdřív vrátili na led."

Smolná příhoda přidělala vrásky ústeckému kouči Jindřichu Setikovskému.
"To, co se stalo, je neštěstí, ale já jsem vůbec rád, že to ti kluci přežili," řekl dojatě. Kdispozici má nyní sedm obránců.

"Teď s tím již nenaděláme nic, přestupní termín skončil. Místo Kříže a Drábka, zkušených hráčů, kteří už odehráli nespočet play-offů, máme mladé juniory Staňka a Evana," konstatuje Setikovský.

"Ve vyřazovací části se hraje jiný hokej, musíme věřit, že více nervozity zvládnou," doufá kouč, který ani jednoho z mladíků nesmí využít v případné baráži o extraligu. "Každopádně se teď musím modlit, aby se nezranil někdo další, to už by byl malér."  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze