Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Evan chce, ať už mládež z Ústí nemizí: V Tesku žáky nekoupíte, říká

Jednatel Slovanu Ústí Vladimír Evan | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

23 2014
Turbulentní atmosféru v ústeckém hokeji se snaží narovnat i Vladimír Evan. Muž, který stabilizoval mládež Slovanu, zkoušel jako krizový manažer zachránit i zadlužené prvoligové Ústecké Lvy. Poznal, že to je utopie.

A teď stojí za projektem nového Slovanu. Lvům přestal věřit. „V lednu si akcionáři dali 4 pilíře. Splnili jediný, dohrání soutěže. Oddlužení ani přípravu na novou sezonu ne.“ Evan, další jednatel Slovanu Zdvořáček, sportovní ředitel Čaloun a bek Černý budou ve čtvrtek v 18.15 besedovat na stadionu s fanoušky.

Občanské sdružení Slovan vlastní licenci na 1. ligu. Evan tvrdí, že nový klub hned po podpisu smlouvy dal hráčům výplatu za květen. Zato Lvi jim dluží za řadu měsíců. „My od pondělí začínáme oddlužovat hráče a přebíráme závazky akciové společnosti.“ Přechod největšího akcionáře Lvů Milana Hagana do Slovanu podle Evana není kontroverzní. „On tady 20 let podporuje ústecký hokej a chce ho podporovat nadále. Nikam neodchází!“ reagoval na výtky Ústeckých Lvů.

Jednatel Slovanu si přeje, ať v září zastupitelé schválí dotaci 2,5 milionu. „Mládež už vyčerpala rezervy. I proto, že půjčovala Lvům. Ve stanovách je, že bez souhlasu města nemůžeme 1. ligu prodat. Takže věříme, že i v zájmu města bude, aby se tady hrál seniorský hokej.“

Slovan bojuje o důvěru fanoušků i sponzorů. „Partneři ji v ústecký hokej nemají, berou ho jako celek, ne jako Lvy a Slovan.“ Evan chce sázet na hráče i funkcionáře spjaté s regionem. A pracovat s mládeží tak, aby viděla šanci dostat se do A-týmu.

„To je nekonečný příběh. Pokud máte dost peněz, áčko postavíte za 2 měsíce. Ale když vynecháte na dva roky mládež, vznikne díra, co nejde zalepit. Žáky v Tesku nekoupíte, musíte je vychovat. A tady z dorostu odešlo za poslední 3 roky 25 hráčů! Pak jezdí sem a porážejí nás.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze