Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Z daleké cesty už hokejisté Ústí „neomarodí“. Motivují je bonusy

Jan Čaloun s novým logem ústeckého Slovanu, které sám vymyslel. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

8 2014
Už žádné píchání z úmorných cest na Moravu! Leckdy záhadným absencím by mělo odzvonit díky tomu, že prvoligový hokejový Slovan Ústí zrušil systém odměňování, který razil jeho předchůdce, krachující Ústečtí Lvi.

„Loni hráči měli fixní plat a individuální bonusy třeba za umístění v kanadském bodování. Na to my řekli ne!“ osvětluje obchodní jednatel Slovanu Jiří Zdvořáček.

Nový klub, který pro Ústí zachránil 1. ligu, bude vyplácet prémie týmu za každý získaný bod.

„Jde o bonus na hlavu, který ale není na úkor základních platů, nebyly kvůli tomu snížené. Jsem zvědavý, jak to bude fungovat. Když méně ocenění hráči vyhrají všechny zápasy v měsíci, můžou si přilepšit o sto procent. Což se doufám nestane, s tím jsem v rozpočtu nepočítal... nesmíte mě zruinovat! Stačí 90 procent,“ šibalsky mrknul Zdvořáček na útočníka Jana Kloze.

Nový kapitán to bral s úsměvem a odvětil: „Můžeme si přivydělat, tenhle systém je dobrý.“ A taky se ve světě sportu prosazuje čím dál víc. Mívá totiž pozitivní vliv na výkonnost mužstva. „Kdo se nedostane do kádru, odměnu nemá. Bude motivace herní i motivace jet na Moravu. Loni někoho píchlo, když se cestovalo třeba do Šumperka,“ líčí Zdvořáček, který jako krizový předseda chvíli u Lvů působil.

V šatně Ústí se už hovory netočí kolem dluhů, peníze pod novou společností chodí včas. „Dojde-li k nějakému skluzu, tak přednost před dodavateli mají hráči. I před trenéry. To jsme si řekli,“ oznámil Zdvořáček. Hlavnímu kouči Milanu Skrbkovi se změna nálady v kabině líbí: „Podle přípravy se zdá, že kluci už mají v hlavě jen hokej. Na kvalitě tréninků je to znát. Už se nemusejí ničím jiným zaobírat.“

V týmu jsou jen hráči, kteří navzdory dlouhé nejistotě stáli o to zůstat; start v 1. lize byl dlouho nejistý. A proto si kapitán Kloz pochvaluje: „Na partu nemůžu říct ani slovo, bude to naše výhoda. Dlouho jsem takovou nezažil!“

Hlavními tvářemi kromě Kloze budou brankáři Petrásek a Volke, zadáci Černý, Kolafa nebo Vágner či elitní letka Rod, Roubík, Budínský. Cíl? Vedle ekonomické záchrany i sportovní.

Pozor, letos se padá přímo! „Můj tajný sen je play-off,“ říká sportovní ředitel Jan Čaloun. „Rád bych, abychom hráli útočný, celoplošný hokej, agresivní s tlakem do brány, který by diváky nenudil, ale bavil. Ne hrát jako v ruské KHL po rozích, kde se nic neděje,“ představuje si Čaloun. Trenér Skrbek to vidí stejně: „Jedině tím diváky nalákáme. Musíme ze sebe vydat ne sto, ale 120 procent.“

Od výkonů bude také odvislý divácký zájem, Slovan má cíl dostat se na průměr 2 200 diváků. „Chceme hokej v Ústí zase zpopularizovat,“ vytyčil si Zdvořáček. Překvapilo a potěšilo ho, že prodej permanentek zůstal stejný jako loni.

Ústí startuje v pondělí v šest večer doma s Havlíčkovým Brodem, už v 17.45 proběhne dobročinná akce. Slovan na dresech ponese celou sezonu monogram JV, kterým uctí zesnulého dlouholetého kustoda Jaroslava Volkeho.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze