Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bojujeme, nestačí to. Fanoušci i my víme, jak to dopadne, zní z Ústí

Ústecký brankář Michael Petrásek se zdraví s fanoušky. | foto: Petr Bílek, MF DNES

25 2015
Ústí není Praha, zvolal filmový vrchní, který prchal, a hokejový brankář Michael Petrásek by si s ním notoval. Chomutov není Kadaň, vidí on. Proti farmě chomutovských Pirátů vychytal v předkole play-off první ligy tři nuly, ve čtvrtfinále už vytahuje ze sítě puk za pukem. A to ještě častokrát zázračně zasáhne.

„Za Kadaň hrálo plno mladíků, kterým chybí klid v zakončení. Zato chomutovští hráči mají zkušenosti z extraligy, jsou koncoví. Když se přede mě dostanou, neprdnou puk do mě, ale podél mě,“ osvětluje brankář Ústí rozdíl mezi chomutovským áčkem a pomyslným béčkem.

Projevuje se to i na druhé straně kluziště. „My máme Roubíka s Tůmou, kteří jsou schopní vstřelit dva góly za zápas, oni postaví nejmíň šest takových. Každý z Pirátů je nebezpečný, každý je důrazný. A dají gól, kdy potřebují,“ všímá si.

Slovan ztrácí v sérii 1:3, venku senzačně vyhrál, doma rupnul 2:9 a 1:5. „Meleme z posledních sil. Je nás kvůli zraněním pár, do toho virózy, všichni jsou nachcípaní,“ vykresluje Petrásek. „Bojujeme, co to jde, ale oni mají takový kádr, že to nestačí. I tak jsem na náš tým pyšný!“

Petrásek tuší, že zítra možná bude dohráno. „Neodevzdáme to, ale asi všichni víme, jak to tam dopadne. Bylo to vidět i na našich fanoušcích,“ myslel loučení po čtvrté partii, kdy kotel vytleskal tým z kabiny zpátky na led. „Zabojujeme, třeba se domů vrátíme, třeba bude konec sezony. Nemáme se za co stydět. Vždyť jsme měli za cíl záchranu a teď trápíme vítěze základní části.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze