Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústí má za úkol postoupit do druhého kola

17 2004
Ústí nad Labem - Duo ústeckých trenérů Jindřich Setikovský - Vít Borůvka spřádalo cestou z posledního utkání dlouhodobé části první hokejové ligy v Prostějově plán pro play-off. Marně. „Ve všem jsme se vzácně shodli. Druhý den jsem však přišel do práce a Jindra mi řekl: Tak ti oznamuji, že tu končím,“ vzpomněl Borůvka na chvíli, kdy se dozvěděl, že povede Ústí ve vyřazovacích bojích z pozice hlavního kouče.

Byl to šok. Ústečtí hokejisté se probojovali čtyři kola před startem play-off na první místo, pak stále série čtyř porážek v řadě trenéra Setikovského pozici, přestože předsezonní úkol skončit do čtvrtého místa po základní části splnil.

„Posledním zápasům jsme nepřikládali takovou váhu. Když jsme se podívali, kdo na nás může vyjít z pátého až osmého, tak tam nebyl rozdíl,“ řekl Borůvka. „Vím, že ve fotbale jsou asistenti, kteří když mužstvo dostane gól, tak za lavičkou skáčou radostí, že už brzy přijde jejich čas. Takhle jsem ale nikdy neuvažoval a uvažovat nebudu.“

Náladu v kabině změna trenérů nepoznamenala, Ústí v prvním utkání čtvrtfinále play-off porazilo Olomouc 7:2. Včerejší duel skončil po uzávěrce této strany.

„Jde to mimo nás. Atmosféra je normální, jako hráči potřebujeme hrát,“ prohlásil kapitán Daniel Hodek. „Trošku nás to ale překvapilo,“ přece jen přiznal.

Obránce Radima Skuhrovce odvolání trenéra Setikovského také zaskočilo. „Určitě jsme s tím dopředu nepočítali, ale jsme profesionálové, vedení přišlo s touto myšlenkou a my ji musíme respektovat.“

Ústecké vedení oznámilo další postupný cíl, postup do druhého kola play-off. „Hráčům jsem řekl, že se nám to za čtrnáct dní může stát všem, pokud se nesplní úkol postoupit,“ varoval Borůvka.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze