Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gesto fair play. Sudí neviděli gól, dorostenecký kouč Čaloun ho přiznal

Jan Čaloun | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

6 2016
Výchova chlapců v Čechách? Pokud se týká těch hokejových, kteří válejí v ústeckém Slovanu, tak směrem k fair play. Názorně to dokázali trenéři mladšího dorostu, kteří přiznali rozhodčími nezpozorovaný gól.

„Můj cíl je budovat čistý klub, čistou mládež, kterou chci právě k fair play vést,“ uvedl zlatý olympionik Jan Čaloun, jeden z obroditelů ústeckého hokeje, který jako trenér mladší dorost cepuje.

V nedělním zápase extraligy mladšího dorostu Slovan rupnul doma s Rytíři Kladno 2:10, ale nad výsledek ční férové gesto. Brankář Kmoch lapačkou chytil puk až za čárou, ale rozhodčí si toho nevšimli. Po přerušení hry kapitán Tůma za arbitry zajel a přiznal, že šlo o jasný gól.

„My jsme ho za rozhodčími poslali, aby to šel říct. S dalším trenérem Lukášem Místeckým jsme neváhali ani vteřinu. A nikdo z hráčů neprotestoval. Vždyť kladenští hokejisté se i radovali, navíc ten gól dali po pěkné akci. Rozhodčí ho vidět nemohl, stál za hráči, i brankový měl zakrytý výhled,“ líčil Čaloun.

I desetigólový výprask považuje za dobrou lekci. „Jsem trošku rád, že kluci viděli realitu. Rytíři jsou top mužstvo. Ukázali nám, že musíme dál trénovat a pracovat.“

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze