Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecké Lvy tíží nové dluhy, vedení hokejového klubu je řeší

Zklamaní ústečtí hokejisté - vpravo je David Tůma. | foto: Karel Pešek, MAFRA

14 2013
Dvaadvacet rozhněvaných mužů? V kabině ústeckých hokejistů je zase neklid kvůli dluhům, které ještě nabobtnaly. Vedení prvoligových Lvů situaci řeší, už je začalo zase umazávat. A chce je gumovat víc a víc.

"Klub má zpoždění s jednou dvěma výplatami. Nechodí, jak by měly. A už skoro nebylo za co přijet na trénink, na zápasy," tvrdí hráč, který si nepřál být jmenován, ale MF DNES jeho jméno zná. Bojí se, že by finanční trable mohly ohrozit přípravu. "Každý máme rodiny, musíme platit složenky."

Ústečtí Lvi kurýrují dluhové bolístky z minulé éry, což není žádné tajemství. Léčba je však dlouhodobá a nesnadná. "Situace není růžová. Nemyslím si ale, že by kluci neměli za co jezdit na tréninky. Bylo to na hraně, naštěstí ne za hranou," tvrdí manažer Jan Klobouček.

Nově instalované představenstvo nejdříve plánovalo umořit závazky, které mělo mimo klub. Až v druhém sledu pak dluhy vůči akcionářům, hráčům a trenérům. "Ale i ty snižujeme a věříme, že se s tím brzy popereme. Jsou nejnižší za posledních pět let," sdělil na předsezonní tiskovce Josef Vejlupek, nový šéf představenstva. "Klub skončil extraligu s obrovskými dluhy v řádech desítek milionů. Žilo se tady trošku na vysoké noze."

Platy se teď snížily zaměstnancům i Kloboučkovi, který je nově manažer místo generálního manažera.

Spekulace, že kabina chtěla stávkovat před středečním úvodním kolem s Kadaní, výše zmíněný hráč popřel. "Nikdo neříkal, že půjdeme do stávky. Každý hokejista chce hrát... ale taky žít jako normální lidi," uvedl rozmrzele. "Jako hráči jsme na začátku roku podepsali splátkové kalendáře. Teď je nějaké zdržení, nakupilo se to."

Podle Kloboučka za to může víc faktorů. "Na začátku jsme měli velký skluz, než se rozběhlo nové představenstvo. Taky jsme na září měli naslibované větší peníze, ale přijdou později. Situaci řešíme. V tomhle týdnu se konečně něco zadařilo. A zrovna jedu z další schůzky, brzy dostaneme nějakou větší částku," informoval s úlevou bývalý kapitán Lvů. Což potvrdil i zmíněný ústecký hokejista: "Manažer se snaží, ve středu přišly zase nějaké zálohy."

Finanční nejistota se odráží na náladě omlazeného týmu. "Kluci to určitě řeší, protože situace není vůbec lehká. Jsme na tom všichni stejně. Nějaké téma pro hráče to je, ale nemyslím si, že by ho tahali na led," míní šéf Klobouček.

V sobotu od pěti vpodvečer budou Lvi čisté hlavy potřebovat. Ve 2. kole razí na led Litoměřic - velké derby! A pro Ústí v nepoznané pozici. "Upřímně, roli favorita už nemáme. Jasně, ze setrvačnosti jméno Ústí a Slovan v 1. lize něco znamená, ale realita je bohužel jinde. Favoritem jsou Litoměřice podle toho, jak posílily ze Lva a Sparty. S naším rozpočtem jsme papírově za nimi. Ale na ledě uděláme všechno, aby to tak nebylo!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze