Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reichel, Šlégr a další hvězdy okouzlí při exhibici v Ústí

Při exhibici v ústí nebude chybět ani Robert Reichel. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

2 2017
Buly vhodí i Fantomas, pak se budou po ústeckém ledě prohánět zlatí olympionici, světoví šampioni i vítězové Stanleyova poháru. Plejáda sportovních celebrit oslaví exhibičním zápasem jubilejní 70. hokejovou sezonu v Ústí nad Labem.

„Takovou koncentraci hvězd Ústí dlouho nezažilo. Diváci se mají na co těšit,“ zve je sportovní ředitel pořádajícího Slovanu Vladimír Evan do hlediště. Exhibice vypukne v pondělí 6. února v 18 hodin.

Nastoupí Hvězdy českého hokeje proti Hvězdám Slovanu. A jména jsou hodně zvučná.

„Nechybí olympijští vítězové z Nagana Jan Čaloun, Jiří Šlégr, Robert Reichel, Martin a Libor Procházkové, Josef Beránek, František Kučera, Martin Straka,“ vyjmenoval je Evan. Za tým snů nastoupí v brance Orct se Salfickým, v obraně kromě naganských šampionů ještě Štěpánek, Ščerban a Škoula, v útoku navíc Alinč, Vlasák, Broš, Roubík a Robin Hanzl. A možná i Janecký.

„Mužstvo povede skutečně výtečná trenérská sestava Vladimírové Martinec a Kameš s Milanem Novým. Nechce se jim na led,“ směje se Evan. „Zajímavostí je, že za Slovan naskočí Tonda Hanzl se synem Martinem, který teď válí za Litvínov. Bude to hezká ukázka generačního rozdílu. A proti nim se postaví další Tondův kluk Robin, už reprezentant,“ těší se Evan na rodinný souboj.

Sestava Slovanu? V brance Ptáček se Sáblíkem, v obraně Klobouček, Zápotočný, Evan ml., Kříž, Jan Kudrna, Hnízdo, Merta a nejspíš i Cícha, byť býval útočník. V útoku bude legendární řada Antoš, Pazourek, Janků, která Slovan dovedla do extraligy, dále Mikeš, Hanzlové, Tvrzník, Slížek, Morvay, Jiří Kudrna, Marek Trončinský, strýc nynějšího hráče Pardubic, Buďa.

Trenéry budou Pavel Hynek, Jiří Vrba, Čestmír Kodrle, Jaroslav Mareš a Vladimír Evan. „Hokejové osobnosti se na zápas těší. Někteří hráči se uvidí po dlouhé době, a to nejen na střídačce, ale potom si poklábosí i na pivku.“

Buly vhodí spolu s primátorkou největší český sportovní fanoušek Vasil Simkovič alias Fantomas, mecenáš sportu a místopředseda představenstva fotbalového Ústí.

Už od 16. hodin bude autogramiáda v irské restauraci na stadionu, pak doprovodný program včetně hudebního vystoupení a soutěží pro děti a rodiče. „Část výtěžku hráči věnují na charitativní účely,“ řekl Boris Rajdl, obchodní šéf Slovanu.

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze